Uudis

Bolt ootas üle kuu aja ministri vastust: laenu ei saa

Bolti kaasasutaja Martin Villig.

7. aprillil saatsid Bolti asutajad Markus ja Martin Villig valitsusele kirja, kus palusid anda firmale 50 miljonit eurot riigiabilaenu. Eelmise nädala lõpus, 14. mail said nad lõpuks ka vastuse.

Kuigi enam kui kuu aega valminud vastus on kaetud asutusesisese kasutamise templiga, siis avalikkusesse lekkinud andmetest nähtub, et vahepeal vahetunud IT-minister Raul Siem saatis Bolti abipalvele vastuse, kus soovitas väikefirmale mõeldud käendust ja otsida ise investoreid.

Nii saaks Bolt, kes vajab 50 miljonit eurot riigiabi, KresExilt 800 000 eurose käenduse. Võrdluseks, ettevõte on saanud palgatoetusena riigilt juba üle 655 000 euro enam kui viiesaja töötajale palga maksmiseks. Samas jätkab Bolt inimeste värbamist üle maailma ligi 100 ametikohale.

Ärilehele antud intervjuus vihjas Martin Villig, et on peaaegu loobunud oma pöördumises kirjeldatud meetmetest. Samas ei välistanud ta olemasolevate meetmete kasutamist.

Bolti konkurent kullerteenuse vahendamisel Wolt teatas eelmise nädala lõpus, et ei küsi riigilt abi ja kaasas 100 miljonit eurot.

Aprilli alguses saatsid Bolti asutajad Markus ja Martin Villig peaministrile, majandus- ja taristuministrile ja väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministrile kirja, kus paluvad riigilt 50 miljonit eurot laenu, sest eriolukorra tõttu üle maailma on nad kaotanud kuni 85 protsenti käibest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.