Uudis

Bolt tutvustab uut tõukerattamudelit: Bolt 5 aku kestab eelkäijast oluliselt kauem

Bolt 5 tõukerattad.Foto: Bolt

Bolti uue põlvkonna tõukeratas Bolt 5 on välja töötatud firma sõnul kõige mugavama ja turvalisema sõidukogemuse tagamiseks. Sel aastal on plaanis Euroopasse tuua vähemalt 20 000 uut tõukeratast.

Uued tõukerattad leiavad esmalt kasutust Belgias, Taanis, Saksamaal, Itaalias, Hispaanias ja Rootsis. Eestisse viienda põlvkonna tõukerattad sel aastal veel ei jõua.

“Sõitja poole painutatud juhtraud ja laiem seisuplaat aitavad tõukeratast sujuvalt manööverdada, suurema esiratta ja hüdraulilise vedrustuse tõttu saab tõukerattaga paremini sõita kehvadel teedel. Lisaks on Bolt 5 kahe trummelpiduriga ning tagumise elektromagnet piduriga, mis aitavad sõitjatel kiirust hästi reguleerida,” selgitas Bolti tõukerataste tootejuht Dmitri Pivovarov.

Samuti on rõhku pandud mugavale kasutajakogemusele. “Bolt 5 on varustatud ekraaniga, kust on näha tõukeratta kiirust ning akutaset, olemas on ka mobiiltelefoni hoidja juhtmevaba laadimise võimekusega. Tõukerattad on varustatud ka valgusindikaatoriga, mis näitab juba kaugelt, kas need on saadaval ja sõiduks valmis,” lisas Pivovarov.

Oluliselt võimsama aku tõttu on tõukeratta maksimaalne läbitav vahemaa kuni 55 kilomeetrit. See tähendab, et tõukerataste akusid ei pea nii tihti vahetama, mistõttu on uued sähkud tänavatel ka rohkem kättesaadavad.

Bolti uue põlvkonna tõukerattad on valmistatud 100% taaskasutatavast alumiiniumist ja selle eeldatav elutsükkel on kuni 60 kuud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.