Uudis

Bolti ja Stigo tegid koostöös uue elektritõukeratta, mis tuleb suvel ka Eesti linnadesse

Bolti ja Stigo tõukeratas peaks suvel jõudma ka Eesti linnadesse.

Bolti ja Eesti ettevõtte Stigo koostöös valmis uus elektriline tõukeratas, mis on nende sõnul lihtsamini parandadatav kui teised tõukerattarendis kasutatavaid mudelid. Uus tõukeratas on juba kasutuses Portugalis, Poolas ja Slovakkias ning peaks sel suvel jõudma ka Eesti linnadesse.

Uue tõukeratta disainimisel ja projekteerimisel on peetud silmas seda, et tõukeratast kasutatakse just rendiäris, mistõttu on selle tööiga pikem kui teistel konkureerivatel mudelitel.

“Tänu uuenduslikule disainile ja tehnilistele lahendustele saame tõukerataste tehnilisi rikkeid hõlpsasti parandada ning vältida nende mahakandmist. See aitab meil vähendada tõukerataste mõju keskkonnale ning tagada valdkonna madalaimad tootmis- ja hoolduskulud,” kommenteeris Bolti tõukerataste tootejuht Dmitri Pivovarov.

Bolti uus tõukeratas kaalub 17 kg, mis on tadaolevalt kergeim rendiäris kasutatav mudel. Rattal on täispuhutavad rehvid, mis tagab parema haardumise ja sujuvama, ohutuma sõidu.

Tõukeratas sõidab ühe laadimisega üle 40 kilomeetrit, maksimaalne kiirus on 25 km/h. Kiirust saab piirata vastavalt kohalike omavalitsuste eeskirjadele.

Selline näeb Bolti ja Stigo ratas välja.

Rakendusesisene algajate režiim võimaldab kasutajatel piirata oma sõidu maksimaalset kiirust 15 km/h-ni. Sellel on esi- ja tagatuled ning eesmised ja külgmised helkurid, et tagada kasutajate turvalisus pimedal ajal.

Tõukeratta keskkonnasõbralik disain võimaldab 36-kuulist kasutusiga ning konkureerivate mudelitega võrreldes on tõukeratta tootmisel kasutatud oluliselt vähem plastmassi. Tõukeratas on valmistatud 90% alumiiniumist ja muudest taaskasutatavatest materjalidest. Rolleri kerge kaal tähendab ka oluliselt väiksemat süsinikujalajälge

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.