Bolti toidukulleri test: 9 minutit kestab 10 minutit järjest

Nagu ikka Geeniuse toimetuses, kipub lõunaaeg olema kõige kiirem. Ühes nurgas mängib Tarmo nätsupaberitega, teises nurgas annab Diktori Toimetaja Martin teleintervjuud.

Selle kõige keskel valmivad arvutitel Geeniuse lood, saateks vaikselt aga järjepidevalt valjenev kõhu korin. Aga aega sööma minna pole kellelgi.

“Kuulge, aga tellime uuest Boldist süüa!,” tuleb kellelgi mõte.

Mõte on hea, nii laengi telefoni Bolt Food rakenduse, mille kaudu nüüd Tallinnas toitu koju tellida saab. Rõõmustama paneb fakt, et hetkel on toidu kohale toomine lausa tasuta.

Algatuseks küsib äpp mu telefoninumbrit, mille sisestamise peale teab ta juba ka minu nime, kodust ja töökoha aadressi. Nojah, sama firma taksodega ma ju pidevalt ringi sõidan, seega eks see ole ka loogiline.

Järgnevaks pakutakse mulle valikut lähedalasuvatest söögikohtadest, kus juba kirjas ka eeldatav kohale toomise aeg, enamikel on see lausa 15-20 minutit. Kui korra sama kohta Wolti äpist vaatan, räägitakse seal vähemalt poolest tunnist.

Algus on hea. Nii valime välja oma meelisroad, täpsustame detailid ja asume tellima. Maksemeetodeid pole toiduäpp taksoäpist üle toonud, seega pean uuesti sisestama oma pangakaardi detailid, mille järel saan täpsustada kullerile, kuidas Geeniuse kontorisse pääseb ja kus see üldse asub.

Ning siis algab ootamismäng.

Ekraanile viskub entusiastlikult 16 minutit, mille järel toit vist kohal peaks olema. Tundub loogiline, sest iga minutiga number väheneb, kuni jääb pidama 9 peal. Ja nii lubatakse meile toitu 9 minuti pärast tervelt 10 minutit järjest.

Siis saab äpp ilmselt ise ka aru, et nii haledalt meid alt ei tõmba ja muudab ooteaja 10 minuti peale. Siis jälle 9 ja siis järsku 12 minuti peale. Selle uuendusega koos vahetub aga ekraanil olev kiri “Preparing your food” ning nüüd teatatakse, et toitu hakati kohale tooma.

Minut hiljem väidab äpp, et toit on kohe, ühe minuti pärast siin.

Mine ja võta kinni, mis nüüd õige on, aga vahepeal on ajaarvestuse alla tekkinud kulleri nimi Raul, kes mulle kohe ka helistab, ja täpsustab, kuidas kontorisse sisse saaks.

Ja Raul tulebki. Mitte päris 16 minutit peale tellimuse andmist, aga piisavalt kiiresti, et viriseda ei viitsi.

Aga mis on lõppjäreldus, kas Wolt või Bolt?  Üritan hoida telefonis võimalikult vähe äppe, aga käsi ei tõusegi  kohe ei Bolti ega Wolti kustutama. Mõlemad toovad söögi kiiresti kohale, Wolt ei küsi ka praegu kohaletoomistasu, seega tuleb oodata ja vaadata, kumb peale jääb. Seniks aga, head isu.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.