Uudis

Briti telekomid on kohustatud teavitama kliente, kui neile saab teha parema pakkumise

Suurbritannia kommunikatsiooni komisjon (OFCOM) kehtestas uue seaduse teleteenuste pakkujatele, et kliendi lepingu lõppedes nad on kohustatud teavitama klienti kõige odavamast ja parimast paketist.

OFCOM põhjendas uut seadust öeldes, et inimesed, kes ostavad interneti-, telefoni- ja televisiooniteenuseid maksavad keskmiselt 20% kuni 26% rohkem kui nad peaksid, sest nad ei ole uurinud võimalikke pakette, millega liitudes nad hoiaksid raha kokku.

Nad lisasid, et iga seitsmes Briti elanik ei tea, kas nende minevikus sõlmitud pakett on aegunud või mitte. Uuest seadusest saaksid kasu umbes 20% Suurbritannia elanikest.

Teleteenuste pakkujad peavad saatma informatsiooni kliendile enne lepingu lõpptähtaega, kus nad peavad meelde tuletama lepingu lõpukuupäeva, lepingtasu ning tegema uue pakkumise, mis on nii soodne kui võimalik.

Hetkeseisuga enamus Briti teenusepakkujaid ei teavita enda klienti lepingu lõppemisest.

Suure tõenäosusega läheb seadus käiku 2020. aasta 15. veebruaril, mis peaks olema OFCOMi hinnangul piisav aeg teleteenuste pakkujatele, et nad saaksid teha vajalikke ettevalmistusi.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses