Uudis

Canoni printerid arvavad kiibikriisi tõttu, et nende oma toonerkassett on võlts

19 printeri seeriat on probleemi poolt mõjutatud.Foto: Shutterstock

Ülemaailmse kiibikriisi tõttu on Canonil raskusi kiipide saamisega, mis tõestavad toonerikassettide küljes, et see on Canoni enda toodetud. Selle tulemusel on ettevõte sunnitud selgitama osadele klientidele, kuidas Canoni enda pandud DRM-kaitsest mööda saada.

Canon Germany avaldas oma veebilehel pressiteate, kus selgitasid, et kiibikriisi tõttu võivad printerid pidada uusi toonerikassette võltsideks. See pressiteade on portaali PetaPixel sõnul saadetud ka osadele klientidele. Suurem osa pressiteatest selgitab, kuidas Canoni oma DRM-kaitsest mööda saada.

Mure puudutab Canoni MFP- ehk multifunktsionaalseid printereid, mida üldiselt kasutatakse ettevõtete kontorites. Tavalisi tindiprintereid, mis meil enamikel kodus on, probleem ei mõjuta.

Canonit on varasemalt kritiseeritud nende absurdsete autoriõiguste pärast. Hiljuti kaevati ettevõte kohtusse, kuna nad tühistasid ära printerite skännimise funktsiooni, kui seadmel tint otsa sai.

Elektroonika tarbijate õiguste eest seisja Louis Rossmann kommenteeris, et tema sõnul on Canoni probleem tarbija jaoks positiivne, kuna normaliseerib tähendusetute veateadete eiramist. Ta lisas, et on juba veerand sajandit kolmanda osapoole toodetud tinti oma printeris kasutanud ning pole veel ühtegi probleemi kogenud.

Elektroonikaettevõtted panevad tindile autoriõigused selleks, et kliendid ostaksid printerisse ettevõtte enda tehtud tinti, mis on reeglina aga ka kallim. Mõne teise firma toodetud tinti kasutades võib seade visata ette errori, mille saab kinni panna ning reeglina töötab printer sama hästi edasi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.