Uudis

CATi uus telefon töötab mõõdulindina ja ütleb, millal ümbritsev õhk tapma hakkab

Cat S61. Foto: Gregor Sibold

Ülimalt vastupidavaid telefone loov CAT tõi sel aastal MWC mobiilimessi valguses välja uue lipulaeva, mille mudelinimeks on S61. Võrreldes eelmiste telefonidega on S61 külge saanud mitu kasulikku uuendust ning näiteks annab telefon nüüd teada, kui ümbritsev õhk liialt mürgiseks muutub.

CATi telefonid on alati olnud mõeldud inimestele, kes töötavad kätega ja seda pigem kohtades, kus pole ebatavaline, et telefon taskust välja libiseb ja mitu korrust allapoole betoonpõrandale langeb. Seetõttu on need olnud kõigekindlad ehk kukkumine ega vesi neile liiga ei tee.

S61 jätkab kõige samaga, kuid lisab ka palju uut. Juba varem oli telefonide küljes termokaamera, kuid nüüd suudab see tunnetada kuni 400-kraadist kuumust ning kuumuskaarti näidatakse HD-kvaliteedis, samuti on võimalik jäädvustatavat pilti reaalajas edastada, mis peaks funktsiooni kasutamise märksa mugavamaks tegema.

Cat S61. Foto: Gregor Sibold

Lisaks uuenenud termokaamerale on nüüd telefoni küljes ka sensor, mis mõõdab pidevalt õhukvaliteeti ning kui ruum on täitunud näiteks mürgiste värviaurudega, siis annab see sellest teada. Samuti on võimalik andmeid endale sobival hetkel kiigata, seega saime näiteks teada, et messialal oli õhukvaliteet teatud hetkedel ohtlik.

Teise suure uuendusena sai S61 võimekuse mõõta vahemaid. Laseri abil suudab telefon öelda, kui kaugel mingi asi telefonist on, seda juhul, kui mõõdetav koht on vähem kui 10 meetri kaugusel.

Nagu ikka, tundub ka uus CATi telefon käes igati robustne ning seda see ka on, telefoni võib üsna muretult vastu maad visata ning midagi sellest ei juhtu. Vaatamata selle tugevusele, on telefoni sisse mahutatud küllaltki võimsad komponendid.

Näiteks leiab telefonist 4500 mAh aku ja Snapdragon 630 protsessori koos 4 GB muutmäluga. Telefoni esiküljel on 5,2-tolline HD-ekraan ning tagaküljel 16-megapiksline kaamera.

Cat S61. Foto: Gregor Sibold

Kuigi telefoni ekraan ei ole kuigi suur, siis tänu hiiglaslikule raamile tundub telefon käes hiiglaslik ning see ei ole ilmselt telefon, mida tahaks keegi vaid ühes käes hoides kasutada. Kuid arvestades, et tegu polegi telefoniga, mis oleks mõeldud olema kõige mugavam ja ilusam, siis võib selle ilmselt andeks anda.

Siiski, ilmselt on raskem andeks anda telefoni hinda. Võrreldes eelmiste telefonidega on see märkimisväärselt kasvanud ja maksab nüüd 899 eurot. Müügile jõuab see suvel.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.