Uudis

Chrome’i brauserilaienduste kaudu viidi läbi maailma ulatuslikuim pahavarakampaania

Chrome'i laiendustepoes oli hulk ohtlike laiendusi.Shutterstock

Kuigi Google on korduvalt lubanud karmistada laiendusepoe tingimusi, satub sinna ikka ja jälle brauserilaiendusi, mis on sinna üles laetud kurja tegemise eesmärgil. Hiljuti avastas turvaettevõte Awake massilise pahavarakampaania, mida viidi läbi Chome’i laienduste kaudu, kirjutab Reuters.

Kõnealuseid laiendusi oli kokku 70 ja neid laeti Chrome’i ametlikult lehelt alla tervelt 32 miljonil korral. Enamjaolt oli tegu laiendustega, mis olid mõeldud failitüüpide konverteerimiseks või iroonilisel kombel teiste ohtlike veebisaitide eest hoiatamiseks.

Kuigi laiendused näisid esialgu legitiimsed, siis tegelikult said küberkurjategijad salvestada kasutajate paroole, küpsiseid ja brauseriajalugu.

Awake’i kaasasutaja Gary Colomb ütles, et see on kõige ulatuslikum pahavarakampaania, mis läbi ametlikena näivate Chrome’i laienduste kaudu üldse läbi viidud.

Google on tänaseks need laiendused oma poest eemaldanud ja seega ei tohiks neid ka kasutajate arvutites enam olla, kuid kes tahab näha täit (ent kahjuks raskesti loetavat) nimekirja, siis seda saab teha siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.