Uudis

Citybee andis alla: sel aastal nad Tallinnas tõukerattaid välja ei too

CityBee tõukerattad.

CityBee on otsustanud sel hooajal tõukerattaid Eestis linnatänavatele mitte tuua ja keskendub sel aastal ainult sõidukijagamise ja kullerteenuse pakkumisele. Citybee konkurent Bolt on öelnud, et nad toovad Tartus enda tõukerattad välja maikuu jooksul.

“Koroonaviiruse laialdane levik ning sellest tingitud piirangud on mõjutanud tugevalt ka sesoonsete renditoodete pakkumist, mistõttu otsustasime sel hooajal elektrilisi tõukerattaid Eestisse mitte tuua ning jätkata siinsel turul vaid aastaringse sõidukite ja kaubikute sõidukijagamise teenusega,“ sõnas CityBee Eesti juht Britta-Liisa Ait.

CityBee Eesti juhi sõnul tähendaks muidu enne koroonakriisi planeeritud tõukerataste turule toomine neljas riigis, kus CityBee tegutseb, vähemalt 6 miljoni euro suurust investeeringut, mida aga täna, veel senini ebaselget suve ja sügist arvestades, on ettevõte otsustanud mitte teha.

Ait rõhutas, et elektriliste tõukerataste puhul on CityBee eesmärk olnud tagada klientidele kvaliteetsed viimase mudeli tõukerattad, et võimaldada mugavat ja turvalist sõidukogemust.

“Eelmise hooaja lõpus müüsime siinsed tõukerattad edasi riikidesse, kus tõukerataste hooaeg kestis kauem ja nõudlus oli veel ka aasta teises pooles suurem kui Balti riikides. Seisvast tõukerattast pole tarbijale kasu ning need amortiseeruvad,” selgitas Ait, miks ei saa kasutusele võtta ka möödunud hooaja tõukerattaid.

Hetkel keskendub CityBee oma põhiteenuse ehk sõidukite ja kaubikute jagamisteenuse arendamisele, võttes arvesse koroonakriisist tulenevaid tarbijaharjumuste muutusi. Lisaks avati Eestis CityBee kullerteenus, et leevendada e-kaubanduse suurenenud mahtudest tulenevaid tarneraskusi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.