Cleveron asutaja Arno Kütt: maailm jäi seisma, elame päev korraga

Cleveroni juht Arno Kütt esitlemas isejuhtivat pakiveorobotit, mis võiks sõita ka autoteedel.Foto: Geenius

Viimastel aastatel nii aasta ettevõtteks kui ka aasta eksportöriks valitud pakiutomaatide tootja Cleveroni asutaja ja juht Arno Kütt rääkis DigiPROle, et nende vaatest näib kogu maailm justkui seisma jäänud.

“Elame üks päev korraga,” tunnistas Kütt. Peatunud on nii tarned kui ka müük. Tema sõnul teeb Cleveron nii kriisi kui ka tulevikuplaane. “Praegu näeme, et kõigil on raske. Samas viimastel nädalatel on antud märku, et meie toodetest ollakse endiselt huvitatud, aga tehinguteni läheb aega. Ettevõtted vaatavad üle oma eelarveid,” rääkis Kütt.

Cleveroni asutaja kinnitas, et neil esialgu koondamise ja palga langetamise plaani ei ole. Seda enam, et ettevõttel on tugev vundament. “Meil ei ole pangalaene ja meil oli mullu väga hea aasta. Kui üks kaks kuud midagi ei toimu, siis elame üle ja vaatame ka seda, mis riik pakub,” selgitas Kütt, kelle hinnangul peab firma vastu kuni pooleaastase kriisi.

“Kindlasti ei hakka me midagi kinni panema,” lubas Kütt. “Kohaneme ja ootame uusi võimalusi. Töötame praegu uusi tooteid välja,” lisas Kütt vihjates, et see on seotud kontaktivaba teenuse pakkumisega. Tema sõnul on selge, et müük läheb aina enam e-kanalitesse ja pikas plaanis on nende toodete vastu suur huvi.

Uus info iga päev

Cleveroni personalijuht Katrin Koovit rääkis DigiPROle eelmisel nädalal, et ettevõte on kaugtööl. “Meie ettevõtte juht saadab meile igal õhtul kokkuvõtte selle kohta, kuidas meil läheb, mis on uuem info ja plaanid,” rääkis Koovit. Seejuures olukord muutub iga päev ja info on tihtilugu vasturääkiv varasemaga.

“Fakt on see, et maailm on pärast kriisi oluliselt teistsugune ning juba praegu on selge, et e-kaubanduse lahendused asendavad tavakaubandust palju kiiremas tempos kui siiani ja seda pea kõigis segmentides. Ning ka kõik teenused ja tooted mis on e-platvormidel on meile kõigile varasemast olulisemad,” rääkis ka Koovit.

“Oleme kättesaadavaks teinud veel rohkem e-platvorme ja juhendanud nende kasutamist, vaatame, et kõigil oleks tööülesanded teada ja tiimijuhid võtavad oma tiimidega väga sageli ühendust, et uurida meeleolu, töö kulgemist ja koormust,” selgitas Koovit.

Konkurent koondab

Lisaks pakiautomaatidele toodab Cleveron ka sarnaselt Starship Technologies robotkullereid. DigiPRO kirjutas juba eelmisel nädalal, et Starship on sunnitud peamiselt USA ülikoolilinnakute sisulise seiskumise tõttu koondama suure osa töötajatest, sest tellimuste arv ja müügitulu kukkus sisuliselt kokku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.