DigiPRO

Cleveron pani pakiautomaadid püsti veel kahes Euroopa riigis

Cleveron 401 pakiautomaat, mis nüüd on püsti ka Norras. Pilt on illustratiivne.Foto: Cleveron
See on DigiPRO artikkel. Loe DigiPROst lähemalt siit.

Viljandi pakiautomaatide tootja Cleveron laiendas äritegevust Tšehhi ja Norra, alustades koostööd Põhjamaade sporditarvete jaemüüjaga XXL Sports & Outdoor ning Kesk- ja Ida-Euroopa logistikafirmaga Zásilkovna.

Norra ettevõte paigaldas esimese Põhjamaa jaekauplejana Oslos asuvasse Alnabru poodi pakiroboti Cleveron 401. Kesk- ja Ida-Euroopa logistikaturu liider Zásilkovna paigaldas Prahas asuvasse Chodovi kaubanduskeskusesse pakkide lõppkliendile üleandmiseks pakiroboti Cleveron 402, teatas pakiautomaatide tootja.

Eelmisel nädalal teatas Cleveron, et on jõudnud ka Austraalia ja Okeaania turule, kus koostööd alustati Uus-Meremaa suurima jaekaupleja The Warehouse Groupiga.

“Kui me rohkem kui 10 aastat tagasi Eestisse pakiautomaatide võrgustiku lõime, tahtsime näidata, kui palju lihtsamaks need inimeste jaoks paki saamise teevad. Tänaseks on pakiautomaadid eestlaste jaoks elementaarsed, meie teeme ning kasutame juba pakiroboteid,” ütles Cleveroni juht Arno Kütt. “Nüüd on ka mujal hakatud mõistma nende eeliseid,” lisas ta.

Viljandi ettevõtte pakirobotid ja -automaadid on praeguseks jõudnud juba enam kui 15 riiki üle kogu maailma ning nende kaudu väljastatakse kuus 1,2 kuni 1,3 miljonit pakki. Ettevõtte suurimaks kliendiks on USA jaemüüja Walmart.

Cleveroni käive kasvas mullu aastavõrdluses 4,2 korda 47,7 miljoni euroni, ühtlasi oli ettevõtte müügitulu suurem kui eelmisel kümnel tegutsemisaastal kokku. Ka firma puhaskasum kasvas tunamulluselt 723 600 eurolt 7,6 miljoni euroni.

DigiPRO on Eesti parima digiuudiste saidi täiendav teenus kasutajatele, kelle jaoks IT on ka töö.

Telli siit DigiPRO uudiskiri endale postkasti:

  • Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks
  • Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla

Loe DigiPRO kohta lähemalt siit

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses