Uudis

Cleveroni Akadeemia 20 kohale kandideeris 101 inimest

Cleveroni juhil Arno Kütil on ammu olnud unistus, et keegi teeks autonoomse lumesahk-roboti. Nüüd pakub ta tegijale 10 000 eurot.Foto: Scanpix/Sakala

Pakirobotite tootja Cleveron kuulutas tänavu kevadel koos Ettevõtluskõgkooliga Mainor välja rakenduskõrghariduse programmi Cleveron Akadeemia. Akadeemiasse kandideerimine sai läbi juuni viimasel päeval ning see osutus sedavõrd populaarseks, et ühele õppekohale kandideeris viis inimest.

Kokku saab õppeprogrammi läbida 20 inimest. 101 inimese seast valitakse osalised välja lähinädalatel. Kandideerijate seas oli ka selliseid üliõpilasi, kes õpivad praegu mõnes välismaa ülikoolis ning soovivad sealt ära tulla.

Kõik 101 kandidaati läbisid edukalt esimese vooru, mis sisaldas erialatesti sooritamist ning üldhariduse lõputunnistuse üleslaadimist koos motivatsioonivideo- või kirjaga.

Cleveroni juhi Arno Küti sõnul on kandideerijate tase üllatavalt kõrge. “Näiteks paljud tahavad tulla mõnest välismaa ülikoolist ära, et meie akadeemiasse astuda,” rõõmustas Kütt.

Cleveroni turundusjuhi Reelika Maraniki sõnul on Cleveronil kavas akadeemiaga jätkata ka järgmisel aastal, kuid kas õppekohti on kavas uuel aastal lisada ei osanud ta veel öelda.

“Kandideerijate hulgas on umbes 40 inimest sünniaastaga 1999 ja 2000, kes lõpetasid suvel keskkooli, 10 inimest sünniaastaga 1998 ning kandideerijate keskmine sünniaasta on 1994, mis tähendab seda, et kandideerijate hulgas on nii keskharidusega noori, kui kõrgharitud inimesi, kes soovivad uuesti õppepingile istuda,” ütles Maranik.

Lähinädalate jooksul valitakse kõikide kandideerijate hulgast välja vähemalt 40 huvilist, kes pääsevad edasi vestlusvooru ning juuli keskpaigaks komplekteeritakse esimene kursus.

Vestlusvoorust edasisaajad on Cleveroni Akadeemia esimesed 20 tudengit ja stipendiumi saajat, kes omandavad Viljandis järgneva kolme aasta jooksul robootikatarkvara arenduse rakendusliku kõrghariduse.

Akadeemiasse valitute õppekulud, majutuse ning soojad lõunasöögid katab Cleveron. Lisaks saab iga tudeng 400eurose stipendiumi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.