Uudis

Cleveroni juht: meie robot sai inspiratsiooni tasakaaluliikurist

Cleveroni robot Robotexi pressiüritusel.

Eelmisel nädalal oma uut pakiveorobotit esmakordselt avalikkusele näidanud Cleveroni juht Arno Kütt rääkis Geeniusele, et masina loomisel saadi inspiratsiooni tasakaaluliikurist.

Cleveroni robot on palju suurem kui Tallinnas vuravad Starshipi sõidukid ja võrreldav isegi pisiautoga. Seepärast näebki Viljandi pakiveotehnoloogiat arendava ettevõtte juht, et nende robotkuller võiks sõita ainult sõiduteedel ja kõige varem aastal 2020, kui isejuhtivad masinad on sõiduteedel legaalsed.

“Nüüd tekib kindlasti küsimus, et kas me teeme koostööd mõne autotootjaga, et selline sõiduk valmis ehitada. Vastus on, et ei tee,” rääkis Kütt. “Põhjus on selles, et kui hakkasime vaatama elektrisõidukeid, mis suudaks kanda suuremat koormat, siis me ei leidnudki sobivat. Meie roboti spetsifikatsioonid on sellised, et sõiduk ise kaalub ligi 100 kg ja suudab vedada kaupa kaaluga 200 kg. Selliste näitajatega elektriautot me pole leidnud,” rääkis Kütt.

“Aga leidsime ühe teise sõiduki, nimelt tasakaaluliikuri. Tasakaaluliikur kaalub ise väga vähe võrreldes inimesega, mida see transpordib,” rääkis Kütt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.