Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
Cleveroni lumesahavõistluse võitis Simplex, Geeniuse lugeja lemmiku tiitli pälvis WinterBeater
Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Täna toimus tootearendusvõistluse Cleveron Challenge finaal. Finaali jõudis 17 tiimist 8, kellest kahel õnnestus finaalis autonoomset robotsahka demonstreerida. Võistluse võitis tiim nimega Simplex, koosseisuga Margus Lihulinn ja Tauri Räbokon, millega kaasnes 10 000 eurot ning koostöö Cleveroniga.
Simplexi lumefrees suutis parkimisplatsi autonoomselt saepurust ära puhastada ja ohutult tuvastada parkimisplatsile ilmunud inimese. Geenius.ee lugeja lemmiku tiitli sai tiim WinterBeater ning parima disaini rakendaja tiitli sai tiim Kyproc, kelle arendatud lumesahk jõudis ka Ajujahi 30 parima idee hulka.
“Võistluse eesmärk on muuta agiilset tootearendust populaarsemaks ning läbi osavõtjate kogemuse jõuda leidlike inimesteni, et neid inspireerida proovima, eksima ja õnnestuma. Tiimidel oli võimalus riskivabalt tulevikku luua, kuna toetasime tootearendust 1000 €-ga ning jagasime praktilisi kommentaare nii tootearendusest kui turu vajadustest. Nii mõnigi tiim tõdes, et neile ootamatult olid nad kahe ja poole kuuga valmis arendanud toote, mis lahendab inimeste probleemi,” ütles Cleveron Challenge’i projektijuht Reelika Maranik.
Järgmise Cleveron Challenge tootearendusvõistluse eesmärk on arendada elektrijalgratas, millega juuni alguspäevadel Viljandi Kõrgemäe tänavalt üles sõita. Võistluse finaalis võistlevad elektriratastega sõitjad tippsportlastega, kes peavad tavalise jalgrattaga mäest üles väntama.
Järgmine finaal saab olema meelelahutuslikum, kuid võistluse võidab parim tiim kiireima ja unikaalseima elektrirattaga. Peaauhinna, toetuse suuruse, toote tingimused ja võistluse täpsem info kuulutatakse välja 4. veebruaril ja tiimide ideid oodatakse 3. märtsiks.
Cleveroni poolt korraldatud võistlus toimus esimest korda. Ideede esitamise tähtaeg oli 1. oktoober, idee ja tiimi presenteerimine žüriile toimus 6. oktoobril, poolfinaalis võistlesid kaugjuhitavad lumesahad 17. novembril ning finaal toimus 15.detsembril.
Võitja kujunemisel mängisid rolli nii toote tehniline lahendus, turundustegevused, tootedisain, tiimitöö kui dokumentatsioon.