Uudis

Dell tõi välja uued XPS-sülearvutid ja need on väga ägedad

Dell XPS 13 2-in-1 (2019) Foto: Slashgear

XPS-seeria läptopide näol on tegemist Delli sülearvutite lipulaevadega, mis ei ole saanud viimased kaks aastat ühtegi suuremat uuendust andmete ja disainiga seoses, kuid nüüd tõi Dell välja uuendatud mudelid.

Dell teatas Computexi messil, et nad uuendavad nii XPS 13 2-in-1 kui ka XPS 15 mudelit. Kahte mudelit eristab nende kahe ekraanisuurus: esimesel on 13-tolline ja teisel on 15-tolline ekraan.

Dell pakub mõlemast sülearvuti versioonist ka 2-in-1 varianti, mis tähendab, et arvuti ekraani saab keerata korpuse taha nii, et sülearvuti on ühtlasi tahvelarvuti eest. XPS 15 2-in-1 aga mudeliuuendust ei saa. Lisaks sellele ei ole ilmselt tulemas ka uuendust XPS 13 tavalisele versioonile.

 Siin pildil on 2-in-1 võimalused demonstreeritud. Ekraani saab keerata taha nii, et klaviatuuri ei pea kasutama ja selle asemel on puutetundlik ekraan.

Muidugi, on üldised muudatused, mis tähendab, et Dell paneb XPS läptopidesse uuema, parema klaviatuuri ja puuteplaadi (touchpad), kuid uuendustega on Dell veel uuendanud ka andmeid.

XPS 13 2-in-1

Uue XPS 13 mudeli aku peab vastu kuni 16 tundi. Lisaks sellele on Dell esikaamera tõstnud jälle ekraani ülaosasse. Varem oli esikaamera all ning selle tõttu olid videokõned väga ebameeldivad, sest teisel osapoolel tundus, et isik, kellega ta suhtleb, vaataks justkui eemale.

Ühtlasi on uue XPS 13 2-in-1 mudeli jõudlus kuni 2,5 korda suurem. Dell kasutab Inteli 10 nm Ice Lake protsessoreid, valida on Core i3, i5 ja i7 vahel.

Mis puutub graafikaartidesse, siis valida on Intel UHD Graphics ja Intel Iris Plus Graphics vahel. Uue mudeli maksimaalne mälumaht on 32GB, mis on kaks korda rohkem, kui vana mudeli puhul.

Paremate andmete tõttu on tarvis ka uuendada jahutussüsteemi. Õhukambrid, soojaisolatsioon ja tiivikud on tehtud paremaks, kaotamata väikseid mõõtmeid.

Dell on ka uuendanud oma InfinityEdge ekraani, mis pakub lisaks minimaalsele ekraaniraamile ka QHD+ resolutsiooni (2560×1440 pikslit). Ekraanil on ka EyeSafe tehnoloogia, mis vähendab silmadele kahjulikku sinist valgust.

XPS 13 2-in-1 baasmudel hakkab maksma 999 dollarit, kuid turule toomise kuupäeva Dell ei ole täpsustanud.

XPS 15

Suurema XPS 15 andmed on väiksema arvutiga üsna sarnased, kuid on siiski mõned erinevused.

Aku vastupidavus on parem, väidetavalt lausa üle 20 tunni. Mälu on pakkuda kuni 64 GB ning SSD-ketta suurus kuni 2 TB.

See on vana Dell XPS 15Foto: Cnet

XPS 15-l on Nvidia GTX 1650 graafikakaart ning valida on Intel Core i5, i7 ja i9 Coffee Lake protsessorite vahel.

XPS 15 baasmudel hakkab olema sama hinnaga, mis uuendatud XPS 13 2-in-1: 999 dollarit ning ka sellele mudelile ei ole Dell väljalaskekuupäeva andnud, kuid on maininud, et seda on turule oodata varsti.

Märksõnad: , , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.