Uudis

DJI uus droon on hoopis lastele mõeldud programmeeritav robottank

Tuntud droonivalmistaja DJI vihjas juba mõnda aega, et neil on midagi uut ja lahedat tulemas ning droonifännid ootasid muidugi drooni, aga tegelikult on see hoopis lastele mõeldud robottank, mida saab ise programmeerida.

Tanki nimi on RoboMaster S1, see maksab 500 dollarit ning on vähemalt USAs juba tänasest tellitav. Esialgsetel andmetel DJI seda Euroopasse ei toogi või vähemalt esialgu ei too.

S1-l on kokku 31 sensorit, mis aitavad ta ümbritsevast maailmast aru saada ning 1080p kaamera. Muidugi on ka neli omnisuunalist ratast, kõlar ning tõelisele tankile kohaselt suudab ta ka väikseseid kuulikesi välja tulistada.

Teistel tankidel on puutetundlikud alad, nii et need saavad aru, kui kuulid need tabavad. Samuti saab tankirallis teistest edumaad äpipõhiste virtuaalsete trikkidega nagu näiteks elektromagneetiline väli, mis rivaali tanki mõneks ajaks rivist välja lööb.

Põnevaks teeb RoboMaster S1 see, et tegemist on ühest küljest vahva mänguasjaga, kuid teisest küljest täiesti programmeeritava robotiga, nii et kes oskab Pythonit või Scratchi, võib panna S1 igasuguseid imetrikke tegema. Ühtlasi võib see tähendada, et RoboMaster on lapsele hea kaaslane väga pika aja jooksul: alguses mänguasjana ja lapse kasvades programmeerimisprojektide platvormina.

Roboti maksimaalne kiirus on 13 km/h ning aku kestab umbes pool tundi.

Robot on ostes veel kokku panemata, nii et esimese tutvuse robotiehitusega saavad ostjad kohe alguses. DJI ütleb, et juppidest roboti ehitamine võtab umbes kaks tundi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.