Uudis

Donald Trump sai Twitterist jäädava keelu

Trump on üritanud säutsuda teistelt kontodelt, kuid needki said keelu

Trump sai Twitteris ja Facebookis jäädava postitamise keelu.Foto: Shutterstock

Twitter teatas täna blogipostituses, et on jäädavalt ühismeedia platvormist kõrvaldanud Donald J. Trumpile kuulunud konto @realDonaldTrump. Peamise põhjusena toodi välja, et USA president Trump võib Twitterit ära kasutades inimesi jätkuvalt vägivallale õhutada. 

Otsuse teatavaks tegemise järgselt on Trump üritanud säutsuda mitmelt teiselt kontolt, kuid kõik kontod on saanud kiirelt keelu. Näiteks üritas ta seda teha kampaania sotsiaalvõrgustike eest vastutava Gary Coby kontolt.

Analoogse otsuse langetas sel nädalal Facebook seades Trumpile keelu kasutada Facebooki ning Instagrami vähemalt kuni 20. jaanuarini, kuid jättes õhku võimaluse, et selleks ajaks endiseks presidendiks saav Trump ei pääse ka pärast seda kuupäeva platvormidele ligi. 

Kuvatõmmis Donald Trumpi Twitteri kontost 9. jaanuaril 2021.Foto: Kuvatõmmis/Geenius Meedia

Twitteri keeld puudutab Trumpi isiklikku kontot, kuid mitte presidendi ametlikku kontot @POTUS. 20. jaanuaril, mil astub ametisse järgmine president Joe Biden hakkab nimetatud konto kuuluma Bidenile. Täna @POTUS kontolt tehtud säutsud on Twitter ära kustutanud, neis teatas Trump, et teatab peagi suurejoonelise uudise.

Twitter tõi blogipostituses välja, et otsuse langetamisel tugineti Trumpi poolt 8. jaanuaril, kaks päeva pärast inimohvreid nõudnud rünnakut USA Kapitooliumile, tehtud säute, millest ühes teatas Trump, et ei osale 20. jaanuaril Bideni ametisse astumisel. 

6. jaanuari rünnaku järgselt seadis Twitter Trumpile 12-tunnise keelu. 2017. aastal Financial Timesile antud intervjuus ütles Trump, et ilma Twitterita ei oleks ta USA presidendiks saanud.

Otsuse teatavaks tegemise järgselt on Trumpi poeg Donald Trump Jr. Twitterisse postitanud mitmeid säutse, kus teatab, et tegu on tsensuuri ning sõnavabaduse rikkumisega.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.