Uudis

Donald Trumpi hakkavad nõustama ka Tesla ning Uberi tegevjuhid

47rs161214a206.jpg

Sel nädalal kohtus USA järgmine president Donald Trump Tesla, Uberi, Apple'i, Microsofti, Google'i, Amazoni ja veel mitmete teiste tehnoloogiaettevõtete juhtidega. Kohtumise järel teatasTrumpi meeskond, et on enda ärinõunike hulka määranudTesla tegevjuhi Elon Muski ning Uberi tegevjuhi Travis Kalanicki, vahendab Recode.

Kalanicki ütles, et ta ootab tulevase presidendiga nende teemade puudutamist, mis mõjutavad Uberi sõitjaid, juhte ning 450 linna, kus ettevõte tegutseb.

Musk on varasemalt olnud Trumpi suhtes negatiivne ning seda ka avalikult väljendanud.

Tippjuhtidega kohtudes teatas Trump ajakirjanike juuresolekul, et lauataga istuvate ettevõtete juhid võivad talle isiklikult või tema meeskonnale helistada iga kell. Trump lubas suurfirmade juhtidele pakkuda igakülgset abi.

Väidetavalt keskenduti kohtumisel uute töökohta loomisele ning kaubanduslepetele.

Trump määras hiljuti riigi välisministriks suure naftafirma Exxon juhi Rex Tillersoni, mis võib tähendada seda, et valitsuse tasandil võib senine suhtumine elektriautode suhtes kardinaalselt muutuda.

Üldiselt eeldatakse, et Trumpi valitsus hakkab olema suuresti "käed eemal", kuid siiski võib juhtuda, et nad ei jätka praeguse valitsuse poolt alustatud tööd, mis puudutab isesõitvate autode regulatsiooni.

Ametlikult Trumpi strateegia ning poliitika foorumi nime kandev kogu koosneb pärast viimase kahe inimese lisamist 18 liikmest.

Foto: Scanpic/Reuters/Shannon Stapleton

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.