DPD lisab Eestisse üle 50 uue pakiautomaadi

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Liis Treimann/PM/Scanpix

E-kaubanduse jätkuvat kasvu arvestades lisab logistikafirma DPD järgmise kahe aasta jooksul Baltimaadesse juurde rohkem kui 250 uut pakiautomaati ning investeerib ligi 5 miljonit eurot.

Järgmise aasta jooksul paigaldab DPD Baltikumi vähemalt 120 uut pakiautomaati – 50 Eestisse, 20 Lätti ning 50 Leetu. Kokku investeerib DPD järgneva kahe aastaga Baltikumi pakiautomaatide võrgustikku ligi 5 miljonit eurot.

Kantar TNS-i läbiviidud ja DPD tellitud uuringust selle aasta suvel selgus, et Eesti elanikud kasutavad teiste teenustega võrreldes kõige rohkem just pakiautomaate, seda teeb 80% küsitletutest, Läti elanikud eelistavad praegu veel tellida esmalt pakke koduaadressile ning seejärel pakiautomaati, automaatidesse tellib pakke 41% küsitletutest, ning leedulastest tellib oma saadetised pakiautomaati ligi kolmandik e-ostlejatest.

“Pakiautomaatide rohkus ja eelistamine on Eesti ja Baltimaade eripära võrreldes teiste Euroopa riikidega ning eriti paistab selles osas silma just Eesti,” ütles DPD tegevjuht Rainer Rohtla.

DPD-l on hetkel Eestis kokku 127, Lätis 139 ja Leedus 91 DPD pakipunkti.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.