Uudis

E-residentide ettevõtted tasusid suvel Eestis rekordiliselt makse

Uus e-residendi digi-ID.Foto: E-residentsus

Äsjalõppenud suvi oli  e-residentsuse programmi ajaloo edukaim, sest e-residentide ettevõtted tasusid 1. juunist 31. augustini Eestis makse 3,53 miljoni euro ulatuses. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, kasvas maksutulu 64%. Selle aasta esimese kaheksa kuuga on e-residentide loodud firmadelt maksude ja riigilõivude näol kokku laekunud 9,7 miljonit eurot.

E-residentsuse programmi tegevjuhi Ott Vatteri sõnul näitab tulemus seda, et peatselt viie aastaseks saav programm vastab üha enam nii Eesti elanike, kui ka e-residentide vajadustele.

Möödunud kuul valitsuse poolt heaks kiidetud e-residentsus 2.0 strateegia eesmärgiks on toetada e-residendi staatusega isikute hulga suurendamise asemel hoopis e-residentide poolt loodud Eesti ettevõtete väärtuse kasvu.

Kui 2018. aasta augustis tasus e-residendi ettevõte Eestis makse keskmiselt 12 500 eurot, siis tänavu augustis oli vastav näitaja 17 000 eurot. “Ettevõtete laiendamine, uute töötajate värbamine ja sellest tulenev täiendavate maksude laekumine võimaldab e-residentsuse programmi muuta tulusamaks ka Eesti inimeste jaoks,” kirjeldas Vatter.

E-residentidelt laekuv otsene tulu maksude ja riigilõivude näol on üksnes osa majanduslikust kasust, mida e-residentsuse programm Eestile toob. Lisandub ka kaudne tulu, mis koosneb e-residente teenindavate Eesti ettevõtete kasvust, mille tulemusena maksavad need rohkem makse ja palkavad enam töötajaid.

“Oleme jõudnud faasi, kus Eesti digitaalsed teenused ja neile juurdepääsu võimaldav e-residentsus on pälvinud suure usalduse üle kogu maailma,” kirjeldab Vatter. Ehkki programmi uus strateegia ei keskendu enam pelgalt e-residentide hulga kasvule, on täna neid üle 60 000. Igakuine e-residentsust taotlevate inimeste hulk on täna keskmiselt 1400. Suvel esitas taotluse saada e-residendiks üle 4000 inimese.

Kuigi möödunud suvi oli e-residentsuse programmi ajaloo edukaim, jätkatakse Vatteri sõnul aktiivset tööd programmi majandusliku kasu suurendamise nimel, kuna selle eesmärk on teenida terve Eesti ühiskonna huve.

Märksõnad: , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses