Uudis

E-residentsuse programm saab ajutiselt uue juhi

Foto: EAS

Viimastel aastatel rahvusvaheliselt Eestile palju tuntust toonud e-residentsuse programm saab peagi ajutiselt uue juhi. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juurde loodud e-residentsuse programmi on seni juhtinud Kaspar Korjus.

Tänavu talvest võtab programmi juhtimise kolmeks kuni neljaks kuuks üle Ott Vatter, kes seni on vastutanud e-residentsuse kasvustrateegia üle. Ajutise muudatuse põhjuseks on Korjuse suundumine isapuhkusele.

“E-residentsuse tiimil on kindlad eesmärgid, mille suunas kogu tiim pidevalt töötab. Ott ja tiim jätkavad minu äraolekul nende eesmärkide suunas töötamist. 2017. aasta eesmärk on 1500 uut ettevõtet e-residentide poolt,” sõnas Geeniusele programmi senine juht Korjus.

Oti esimeseks ülesandeks oli e-residentsuse taotluskeskkonna loomine ja väljastamise võimaldamine läbi saatkondade. Projekt koostöös siseministeeriumi infotehnoloogia ja arenduskeskusega tituleeriti ka 2015. aasta Eesti parimaks e-teenuseks. Ta on juhtinud e-residentsuse arendusmeeskonna tööd taotluste efektiivsemaks menetlemiseks ning üles ehitanud klienditoe.

“Viimase poole aasta jooksul on Ott tegelenud programmi skaleerimisega läbi partnerluste, nt pangakonto avamine distantsilt ning pilootprojekti väljatöötamisega Lõuna-Koreas, mis võimaldab esmakordselt eraettevõttel väljastada digi-ID’d. Pilootprojekti edu korral on plaanis avada mitmeid väljastuspunkte üle maailma, kus e-residentsus täna ei ole kättesaadav,” kirjeldas Korjus programmi ajutise juhi senist tööd.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.