Uudis

E-residentsuse programmi juht: presidendi kõne innustas, palju tööd on veel vaja teha

kaspar_korjus_foto_aron_urb.jpg
President Kersti Kaljulaid ja Kaspar Korjus (ruudulises ülikonnas) mullu novembris Soomes idufirmade messil Slush. Foto: Aron Urb.

President Kersti Kaljulaid rääkis vabariigi aastapäeva kõnes pikemalt e-residentsusest, mis selle programmi juhi sõnul oli väga innustav, kuna laiemalt pole e-residentsus ikka veel Eestis riigi prioriteet.

“Presidendi kõne innustas väga, sest president rääkis sellest, kuidas jääda eestlaseks ja olla samas tehnoloogiliselt arenenud,” ütles e-residentsuse programmi juht Kaspar Korjus.

“E-residentsuse meeskonnas näeme ka ise iga päev, kuidas Eesti suudab eristuda ning olla maailma riikide seas eestvedaja oma ideedega, mitte kopeerida alati teiste lahendusi,” sõnas Korjus.

E-residentsuse programmi juhi sõnul ei käiks nende meeskond tööl, kui nad ei näeks, et 2027. aastaks suudaks Eesti e-residentsuse arendamise abil jõuda üheks maailma edukaimaks riigiks.

“Palju sõltub sellest, kui hästi e-residentsuse visioon suudab kaasa haarata ettevõtteid, riiki ennast ja poliitikuid. Seni on tulemused olnud paljutõotavad aga tööd on veel tarvis väga palju teha. E-residentsus täna ikkagi ei ole veel üks riigi prioriteete.”

Korjus leiab, et Kaljulaid keskendus oma esimeses aastapäevakõnes piisavalt IT-teemadele. “Ilmselt ei oleks olnud mõtet hakata süvenema IT sektori detailidesse, see oli pidupäevakõne ning minu hinnangul keskendus president just piisavalt palju infotehnoloogiale. Hea oli see, et president kutsus üles e-residentsuse pinnalt ehitama järgmisi lahendusi. Enam ei räägi me sellest, miks IT-d või e-residentsust tarvis on, vaid sellest, kuidas liikuda edasi paremini ja kiiremini.”

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.