Uudis

E-teeninduse abil sai endale uue ID-kaardi üle 20 000 Eesti kodaniku

Foto: Arved Breidaks, Scanpix Baltics

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) e-taotluskeskkonna kaudu muutub ID-kaardi taotlemine üha populaarsemaks, vähem kui kaheksa kuuga sai endale uue ID-kaardi e-keskkonna abil üle 20 000 Eesti kodaniku.

E-keskkonnas saab taotleda korduvat Eesti kodaniku ID-kaarti ja esmast ning ka korduvat ID-kaarti Eesti kodanikust lapsele, kelle sünd on Eestis registreeritud.

Mugav ja kiire

“Iga viies ID-kaardi taotlus tuleb praegu e-keskkonna kaudu. Üha rohkem inimesi esitab ID-kaardi taotlusi meie e-keskkonnas, sest see on kiire, lihtne ja mugav,” sõnas PPA identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Marit Abram.

“Enamik taotlusvormi välju on kasutaja jaoks juba eeltäidetud ja ainus, mille eest peaks inimene hoolitsema, on korrektne dokumendifoto. Kui foto vastab kõigile nõuetele, sujub edasine protsess enamjaolt tõrgeteta. Fotole esitatavate nõuetega saab tutvuda e-taotluskeskkonnas või PPA kodulehel,” lausus ta.

2017. aasta jooksul e-teeninduses esitatud 18 710 ID-kaardi taotlustest oli ligi neljandik taotletud kuni 15-aastastele lastele, neist omakorda 2230 väikelastele vanuses kuni 5 eluaastat. Kõige aktiivsemalt kasutavad e-keskkonda ID-kaardi taotlemiseks inimesed vanuses 25-44 aastat, kelle esitatud on üle kolmandiku mullustest taotlustest.

Kõik vanuserühmad on esindatud

ID-kaardi taotlejate hulgas on kõigi vanuserühmade esindajaid – umbes 1500 ID-kaarti taotleti e-keskkonnas üle 70-aastastele Eesti kodanikele.

“Meie pensionärid on küllalt aktiivsed internetikasutajad, samuti aitavad oma eakamatel sugulastel taotlusi esitada nooremad pereliikmed. Sellega saab säästa jalavaeva ning teenindusse tuleb pöörduda vaid dokumendi kättesaamiseks,” lisas Abram.

“E-taotluskeskkond annab võimaluse mitte minna teenindusse gripi ja viiruste kõrghooajal, sest taotlust saab esitada mugavalt koduarvutist.”

Valmis dokumendi kättesaamiseks soovitatakse broneerida eelnevalt endale sobiv aeg PPA koduleheküljel.

Sel aastal jätkab PPA e-teeninduse arendamist, et järgmisena lisandub e-taotlusekeskkonda võimalus välismaalastele registreerida lühiajaline töötamine Eestis.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.