EAS avas Norra 27-miljonise koostööprogrammi, toetused kuni 700 000 eurot projekti kohta

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
"Norra ja Euroopa Majanduspiirkonna toetused keskenduvad koostööle keskkonnasõbralikuma ja konkurentsivõimelisema Euroopa nimel," ütles Norra suursaadik Cecilie Willoch.Foto: Pixabay

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) avas kolmapäeval taotluste vastuvõtu Eesti–Norra koostööprogrammi “Green ICT” väiketoetusskeemi, programmi kogumaht on 27 miljonit eurot.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti sõnul on Eesti-Norra koostööprogrammi puhul oluline, et toetatakse Eesti ettevõtete uuenduslikke IKT projekte, mis edendavad rahvusvahelist konkurentsi- ja koostöövõimet, lisandväärtuse kasvu ning ressursisäästu.

“Eelistatud on projektid, kus töötatakse välja ettevõtete ühislahendusi ning arendatakse kahe riigi ettevõtete vahelist partnerlust,” märkis ta pressiteate vahendusel.

“Norra ja Euroopa Majanduspiirkonna toetused keskenduvad koostööle keskkonnasõbralikuma ja konkurentsivõimelisema Euroopa nimel,” ütles Norra suursaadik Cecilie Willoch, kelle sõnul on riigil programmile kõrged ootused nii innovatiivsuse kui ka Eesti ja Norra ettevõtete koostöö osas.

Toetust saavad kolm valdkonda

EASi juhatuse liige Sigrid Harjo selgitas, et programmis toetatakse kolme valdkonna arendusprojekte, nendeks on tööstusinnovatsioon, IKT lahendused sidusvaldkondades nagu näiteks transport ja energiamajandus ning kolmandaks tervisetehnoloogiate arendus.

Ta lisas, et rõhk on uute toodete ja teenuste arendamisel ning tööstusettevõtjate tootmisprotsesside digitaliseerimisel. “Koostööprogrammi käigus aitame ettevõtet uute partnerite otsingul läbi kontaktiotsingu ja vastavate ürituste, nõustame toetuse taotlemisel ja toetame projekti elluviimisel,” märkis Harjo.

Programmi kogumaht on 27 miljonit eurot. Avatud taotlusvoorude eelarve on 18,5 miljoni eurot. Väiketoetuse summa ühe projekti kohta on 10 000 kuni 20 000 eurot ning toetuse määr on kuni 75 protsenti abikõlblikest kuludest.

Toetust saab taotleda Eesti ettevõte ettevalmistavate tegevuste, näiteks uuringute, analüüside ekspertiiside läbiviimiseks põhiprojekti ettevalmistamisel. Väikeprojektis toetatakse ka partnerotsingut Eestis ja Norras. Projekti pikkus on kuni neli kuud.

Taotluste vastuvõtmine algas EAS-i e-teeninduses 13. märtsil ning kestab kaks kuud kuni 13. maini. Toetust saavad taotleda Eestis registreeritud ettevõtted, partnerina on eelkõige oodatud Norra ettevõtted ja valdkondlikud võrgustikud.

Toetus kuni 700 000 eurot

Põhitoetuse summa ühe projekti kohta on 200 000 kuni 700 000 eurot ning toetuse määr on maksimaalselt 50 protsenti abikõlblikest kuludest. Toetust saab taotleda Eesti ettevõte tootearenduseks ning tootmisprotsesside digitaliseerimiseks. Tervisetehnoloogiate projektides on toetuse maksimaalne summa ühe projekti kohta 1,25 miljonit eurot. Projekti pikkus on kuni 36 kuud.

Põhitoetusskeemi taotluse esitamiseks ei ole kohustuslik eelnevalt läbida väikeprojekt. Juhul, kui ettevõtja on saanud väikeprojektile toetuse, siis peavad väikeprojekti tegevused olema lõppenud enne, kui esitatakse taotlus põhitoetusskeemi. Põhitoetuse taotlemine algab tänavu hilissügisel.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.