Uudis

EAS leidis Eestisse hulgaliselt IT-talente, aga nad ei taha üldse saunas käia

Miks teile saunas ei meeldi?Foto: Pixabay

EAS tegi IT sektoris välistöötajate leidmiseks kampaania Career Hunt. Töötajaid leiti mitmeid, aga neile saunas küll käia ei meeldi.

Fakt pärineb projekti meeskonna tehtud videost, kus Eestisse tööle kandideerima tulnud välismaalased pajatavad oma muljetest Eestist. Ühele noormehele meeldib väga näiteks see, et Eesti restoranides on tihtipeale ettekandjaid rohkem kui külastajaid.

“See paneb mind tundma erilisena,” kommenteerib ta. “Eestis on nii palju rahu. Seal, kus mina tulen, on väga lärmakas. Alguses tundsin ma muret, et kus kõik on. Miks siin pole autosid, ega pea ühtegi inimest?,” räägib üks projektis osalenu videos.

Ehkki meile endile tundub siin aeg-ajalt vastupidi, leiab üks projektis osalenud naisterahvas, et eestlased on väga sõbralikud. “Ma ei arvanud, et inimesed naeratavad mulle tänaval või ütlevad tere.”

Lisaks kiidavad EASi Work in Estonia projektis osalenud fakti, et Eestis käib ettevõtte loomine imelihtsalt, paberivabalt ja odavalt. Pole näiteks kuuekuulist ettevalmistust ja hiiglaslikke makse, mis ettevõtluse idee peast sootuks pühivad.

Vaata lõbusat videot, mida Career Hunt 2018 projekti liikmed Eestist veel arvavad.

Projekt saab sel aastal ka järje, kuna taas otsitakse välisriikidest inimesi, kes sooviksid Eestisse IT tööle töötama tulla ning siin karjääri ehitama hakata. Põhjaliku eelvaliku läbinud osalejad lennutatakse Eestisse, kus neile Eestit tutvustama asutakse, samuti osalevad kõik ka tööintervjuudel. Eelmisel aastal osales programmis 12 tuntud Eesti ettevõtet, sel aastal on neid 14. Sel korral osalevad Transferwise, Monese, Veriff, Starship Technologies, Pipedrive, Thorgate, Taxify, Malwarebytes, Finestmedia, Icefire, betPawa, Swedbank Eesti, Genius Sports ja Mooncascade.

Lähemalt saab lugeda siit.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.