Eelmisel neljapäeval toimus siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse (SMIT) töös intsident, mille tagajärjel esines tõsiseid häireid ligikaudu nelja tunni vältel häirekeskuse töös. Kui tavainimeste jaoks väljendus see selles, et 112 helistamine ei toiminud tavapäraselt, siis süsteemide katkestuse tõttu oli tugevalt häiritud päästjate, politsei ja kiirabi töö.
Kui esialgu näis, et häire puudutas vaid 112-te, siis nüüd on selgunud, et neljapäeval ei töötanud tehnilistel põhjustel erinevad politsei- ja piirivalveameti (PPA) infosüsteemid. Seetõttu ei saanud inimesed endale uusi dokumente teha, Euroopa Liidu kodanikele oli piiriületus aeglasem ning kolmandate riikide kodanikud pidid ootama piiril seni kuni süsteemide töö taastus.
SMIT välistab küberründe
SMITi kommunikatsioonijuht Marie Kukk ütles Digigeeniusele, et e-politsei vaates oli teenus osaliselt häiritud. Infosüsteemide töö hakkas taastuma tööpäeva lõpus. Osade digikioskite töö katkestus reedel oli neljapäevase intsidendi järelmõju.
See lugu on Geeniuse, Rikka ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 1 € kuu:
Tutvumishind!
Geeniuse tellimus
- Ligipääs kaheksa Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
8,99 € 1 € / kuu

Maksad esimesel kuul 1 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 8,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.
Tellimus ei sisalda tehnoloogiaprofessionaalidele suunatud DigiPRO ega investeerimisportaali Rikas Geenius artikleid. PRO tellimiseks klõpsa siia, Rikka Geeniuse saad tellida siit.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.