Uudis

Eelmisel aastal Eestis toimunud küberinstidentide käekiri viitab tegevuste riiklikule taustale

CERT-EE juht Tõnu Tammer.Foto: RIA

Riigi infosüsteemi ameti (RIA) küberturvalisuse teenistuse intsidentide käsitlemise osakonna (CERT-EE) juhi Tõnu Tammeri sõnul leidsid eelmisel aastal Eesti küberruumis aset mitmed pahatahtlikud tegevused Eesti suunal, mille puhul on alust arvata, et neid viisid läbi mõne teise riigi heaks tegutsevad inimesed.

Selline kahtlus tuleneb CERT-EE juhi sõnul pahatahtlike tegevuste käekirjast ning kontekstist.

Täpsustavale küsimusele, milliseid riike CERT-EE küberintsidentides kahtlustab ning mida täpsemalt tegevuste all silmas peetakse, ei saa Tammer avalikustada.

Kas tegevuste tagajärjel on mõni riiklik veebileht, e-teenus või muu riiklikult olulise infosüsteemi töö häiritud olnud, ei saa Tammer samuti öelda, kuna seda öeldes annaks ta ründajatele infot, kas nende rünnak kandis vilja või mitte.

Tammer sai öelda vaid seda, et küberintsidendid on väga eesmärgipõhised ehk täiesti suvalistel aegadel ei leia need aset.

Eelmisel nädalal teatas Austria välisministeerium, et nende suhtes on pandud toime riikliku taustaga küberrünnak. Tammeri kinnitusel informeerisid Austria kolleegid CERT-AT-st eestlasi ning üldistavalt rääkides tõi ta välja, et erinevate riikide välisministeeriumid on küberkurjategijate huviobjektiks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.