Eesti ambitsioonikas idufirma Dashbird kaasas ligi 700 000 eurose investeeringu

Eesti idufirma Dashbird kaasas hiljuti 800 000 dollari (umbes 680 000 euro) suuruse investeeringu, mida plaanitakse kasutada oma toote arendamiseks ja kliendibaasi suurendamiseks.

Dashbird arendab serverivabadele tarkvarasüsteemidele tõrkeotsingu- ning jälgimissüsteeme, et serverivabu pilveteenuseid kasutavad ettevõtted oma lahendustel silma peal saaksid hoida.

800 000 dollari suurust investeeringut aitasid rahastada Londoni Passion Capital, soomlaste Icebreaker Fund ja Pipedrive’i kaasasutajad. Eelmise aasta augustis tootega rahvusvahelisele turule jõudnud ja seni oma vahenditest toote arengut finantseerinud Dashbirdi tegevjuht Taavi Rehemägi ütles, et ilma lisaraha kaasamiseta oleks kiirelt areneval serverivabade teenuste turul toote piisavalt tempokas arenemine muutunud võimatuks.

“Hetkel on meie peamiseks prioriteediks tiimi välja ehitamine, seega tegeleme aktiivselt värbamisega,” ütles Rehemägi. Üheks suureks väljakutseks jääb kanna kinnitamine Ameerika turul, kus asuvad enamikud Dashbirdi maksvatest klientidest, aga leidub ka mitmeid tõsiselt võetavaid konkurente.

Serverivaba (serverless) platvorm on uus pilvepõhine andmetöötlussüsteem, mis oma uudse lähenemise tõttu säästab raha ja arendustunde ning laieneb automaatselt, andes uutele tehnoloogiafirmadele märkimisväärseid eeliseid kiirelt turule tulemiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.