Uudis

Eesti autopesufirma Upsteam töötab välja Taxify-sarnast rakendust

Keskmine välipesu kestab tund aega. Foto: Upsteam

Liikuv autopesula Upsteam töötab välja rakendust, kus määrdunud autoga klient saab äpis nööpnõela vedada täpselt selle koha peale, kuhu ta oma auto parkis. Nii muutub autopesula tellimine veelgi mugavaks, sest klient ja pesula ei peagi üldse omavahel suhtlema ega kohtuma.

Sarnane rakendus on tuttav kõigile, kes kasutanud Taxify’d või Uberit. Et omavahel kogemusi vahetada, selleks kohtuvad täna omavahel Taxify juht Markus Villig ja Upsteami juht Martin Kristerson. Rakenduse arendamisele kulub Upsteamil ligi 150 000 eurot.

Praegu leiab Upsteami investorite hulgast näiteks Superangel fondi ühe asutaja Rain Rannu, kelle Teslat idufirma regulaarselt puhastab.

“Teslaga on eriti lihtne. Isegi kui Rain Rannu on Ameerikas, vajutab ta autovõtit ja uksed lähevad siin Eestis lahti. Nii saame ka sisepesu kaugjuhtimise teel ära teha,” sõnas Martin Kristerson.

Nimekate investorite hulgas on Upsteamil ka laulja Tanel Padar, kelle Audi Allroad regulaarselt üle kahe nädala puhtaks saab.

Kuulsaid investoreid lisandus Upsteamile äsja veelgi, sest firma tõstis raha 500 000 euro ulatuses. Sellest ka võimalus hoogsamalt uue rakenduse kallal tööd teha.

Martin Kristerson toob lihtsa näite, miks rakendust vaja on. “Kõige hullem koht, kust kliendi autot üles leida, on Ülemiste City parkla. Praegu on nii, et me süsteemselt sõidame läbi kõik parkimisread ja otsime värvi ja autonumbri järgi sõidukit.”

Kõige sagedamini tellitaksegi Upsteami autot puhastama töö ajal kontori lähedusse, et õhtul puhta autoga koju sõita. Praegu on idufirmal üle 900 kliendi, lisaks rakenduse arendamisele uuritakse võimalikke variante Euroopasse laienemiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.