Uudis

Eesti e-residentide aastane maksutulu ületas esmakordselt 10 miljoni euro piiri

E-residentsuse juht Ott Vatter.Foto: EAS/E-residentsus tiim

E-residentsuse programm jõudis septembris ajaloolise tähiseni, kuid Eesti e-residendid tasusid jaanuarist oktoobrini Eestisse makse 10,8 miljonit eurot. Kunagi varem pole programmi aastane maksutulu ületanud 10 miljoni euro piiri.

E-residentsuse programmi tegevjuht Ott Vatter märgib, et 2019. aasta on e-residentsuse programmi jaoks olnud murranguline.

“Sõnastasime möödunud aasta detsembris koostöös erinevate valdkondade ekspertidega e-residentsus 2.0 uue strateegilise suuna, milleks on toetada e-residentide ettevõtete väärtuse kasvu. Selle eesmärgi elluviimine näitab juba esimesi tulemusi,” ütleb Vatter.

Võrreldes möödunud aastaga on e-residentide loodud Eesti ettevõtete keskmine maksutulu kasvanud 30%.

Käesoleval aastal on suurima panuse maksutulusse andnud info ja side sektor ning kutse-, teadus-, ja tehnikaalane tegevus, moodustades 35% ehk 3,8 miljonit eurot kõigist sektoritest laekunud e-residentide maksudest. Ühtlasi on e-residentide Eesti ettevõtete arv mainitud sektorites 2019. aastal suurenenud kolmandiku võrra.

“E-residentsuse programm saab detsembris viie aastaseks. Alates programmi käivitamisest on huvi IT-sektoris tegutsemise vastu olnud suur. Eriti torkab silma programeerimisteenust osutavate e-residentide ettevõtete panus, moodustades koguni 81% info ja side sektorist laekuvast maksutulust,” toob Vatter välja.

Lisaks otsesele majanduslikule tulule, mis moodustub e-residentidelt laekuvatest maksudest ja riigilõivudest, on oluline ka e-residentsuse programmi kaudne tulu Eestile. See moodustub e-residente teenindavate Eesti ettevõtete kasvust, e-residentide investeeringutest Eesti ettevõtetesse ja tulust, mille toovad e-residendid turismisektorisse.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.