Eesti eduka idufirma asutaja Rain Rannu proovib kätt filmitööstuses

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
ameerika_suvi_rain_rannu_foto_indrek_arula.jpg

Mida sa teeksid, kui oled asutanud idufirma, millest on sirgunud ettevõte, mil on kontorid Tartus, Tallinnas, San Franciscos, Pekingis, Delhis, Mumbais ja Singapuris? Rahvusvahelist mobiilimaksete teenust pakkuva Fortumo asutaja Rain Rannu otsustas, et oma põhitöö kõrvalt proovib ta kätt hoopis filmitööstuses.

Mullu septembris viis Rannu oma soovi täide. Eesti ühe edukaima idufirma asutajast sai uue komöödiafilmi "Ameerika suvi" kaasprodutsent ja režissöör. Geeniusele antud kommentaaris ütlesRannu, et filmi väntamine oli talle üks vahva hobiprojekt ehk oma põhitööd ei ole tal siiski plaanis jätta.

"Mul oli soov end igapäevatööst erinevas valdkonnas proovile panna. Ühtlasi tahtsime katsetada, kas filmi annab teha Garage48-laadsel moel lühikese aja jooksul ja minimaalse eelarvega," rääkis Rannu.

Ameerika Suvi (Treiler) from Alarahastatud Filmikompanii on Vimeo.

Eestlaste raamatumüümise seiklusedsaid filmiks

Film räägib grupi eestlaste ukselt uksele raamatumüügikogemustest Ameerika väikelinnades. Rannu sõnul on tegu road movie sugemetega noortekomöödiaga, mis ei põhine päriselu sündmustel. 13 aastat tagasi oli ka Rannu üks neist eestlastest, kes suundus Ameerikasse raamatuid müüma.

"Nii mina kui paljud mu sõbrad-tuttavad on elanud viimastel aastatel mõnda aega teiselpool ookeani, tahtsime filmiga edasi anda osakese suurlinnadevälise Ameerika tundest läbi eestlase silmade," rääkis Rannu.

Kuigi film on üles võetud Ameerikas, koosnes kogu võttetiim koos näitlejatega põhiliselt eestlastest. Näitlejatena astuvad filmis üles Helena Pruuli, Einar Kuusk, Kristo Viiding ja Jarmo Murumaa.

Pruulile meeldis uudne lähenemine

Filmi loomisprotsessi kommenteeris Geeniusele teatrikülastajatele NO99 lavadelt tuttav noor andekas näitlejatar Helena Pruuli. “Varem ei olnud ma kellegagi meeskonnast koostööd teinud. Selle projekti puhul oli võluv, et saime reaalselt viibida kohas, kus filmi tegevus toimub,” rääkis Pruuli.

Kuigi Pruuli kehastab tegelaskuju, kes läks Ameerikasse raamatuid müüma, siis ise ta ei olnud sellega varasemalt kokku puutunud. Pruuli sõnul sai ta tänu pikkadele ning palavatele tööpäevadele ning paljude võhivõõraste inimestega rääkimisele elutruu raamatumüügikogemuse kätte.

“Ma arvan, et iseenesest on selline meetod ja ettevõtlikkus uskumatult lahe. Unistatakse ja tehaksegi ära,” teatas Pruuli.

Filmi tegemine on nagu idufirma loomine

Rannu võrdleb filmi tegemist uue idufirma loomisega, kus tuleb samuti end lühikese ajaga uue valdkonnaga kurssi viia ning õppida läbi tegemise. Kuigi ta ei soovi filmi eelarvet avalikustada, on see tema sõnul väiksemkui teistel sel aastal linastuvatel Eesti filmidel.

Lisaks põhikaameratele kasutasid nad filmimisel ka tavalist DJI Phantom 3 Professional drooni, millega jäädvustasidkaadreid õhust. Filmi tegemisel oli tema sõnul suureks abiks Eesti ettevõtte Digital Sputniku kolm LED-valgustit, tänu millele said nad stseenid ära valgustada ilma mikrobussitäit tehnikat omamata.

Kuigi filmi võtted on lõppenud, otsib tiim Hooandja keskkonnas toetust, et anda sellele montaaži käigus viimane lihv ning leida õige distributsioonikanal, et film jõuaks ka kinolinadele. Praegusekson 10 000 euro suurusest eesmärgist koos umbes 1800eurot. Kui soovitud raha ei saada kokku, siis Rannu sõnul tähendab seeteatud valikuid järeltöötluses.

"Veelgi olulisemaltonaga Hooandja meie jaoks laiema huvi litmustestiks – kui kampaania õnnestub, on see väga tugev signaal meile ja teistele, et sellise filmi vastu on huvi ja võimaldab meil sellest lähtuvalt teha levitusotsuseid," ütles Rannu.

Avafoto: Indrek Arula

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.