Uudis

Eesti.ee sai uue välisilme ja muutus osaliselt kasutajasõbralikumaks

Sellest nädalast on riigiportaalil Eesti.ee uus ja kaasaegne nägu, mida on mugav jälgida ka kõikidest nutiseadmetest.

Riigi Infosüsteemi Ameti asejuhi Andrus Kaarelsoni sõnul on riigiportaali kaasajastamine vajalik. “E-riigi esindusleht on 15 aasta jooksul pakkunud inimestele ühest kohast infot riigiga seonduvate õiguste ja kohustuste kohta. Portaal peab olema visuaalselt atraktiivne, info aja- ja asjakohane ning lihtsasti kättesaadav,” selgitas Kaarelson.

“Uue välimusega leht on kindlasti palju kasutajasõbralikum. Samuti välimuselt kui ka tehniliselt oluliselt kaasaegsem, teemad on kiiremini leitavad ning veebileht kohandub nutiseadmele – mobiiltelefoni või tahvelarvuti ekraani suurusele. Kõik harjumuspärane jääb, kuid korrastatud ja ajakohastatud kujul.”

Järgmisel aastal avaneb uuenenud vaade ka sisselogitud personaalsel lehel ning arendamise viimase etapiga muutub e-teenuste kasutamine veelgi lihtsamaks ja kiiremaks, sest ühekordse sisselogimisega saab ära teha kõiki e-riigi toiminguid.

Eelmise aasta statistika kohaselt kasutas eesti.ee veebilehte üle 470 000 inimese, kokku üle 40 miljoni korra. Kõige populaarsemad märksõnad, mille kohta infot otsiti on haigekassa, retseptid, haigusleht, tervisetõend ja vanemahüvitis.

Üle 300 000 kasutaja on suunanud @eesti.ee aadressi oma igapäevasele meiliaadressile ja saab riigiasutustelt teavitusi.

Vaata uuenduskuuri läbiteinud portaali siit.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.