Uudis

Eesti elektrirattad on tagasi: stiilsemad, soodsamad ja uue nimega Ampler

pennon.jpg

Eesti elektrijalgrataste tootja Ööbik on võtnud uue nime Ampler ja valmis saanud uhiuue mudeliseeria. Rataste elektroonika ja akud on peidetud raami sisse ja väljast vaadates polegi aru saada, et inimesel aitab edasi vändata ka elektrimootor. Kokku on väljas kolm uut rattamudelit Bilberry, Hawk ja Pennon, millest soodsaima hind on 1790 eurot.

Mudel Hawk on agressiivse väljanägemisega kerge ühekäiguline tänavaratas, Bilberry klassikalisema välimusega 9-käiguline linnaratas ning Pennon 3-käiguline luksuslik preemiummudel.

Foto: Ampler

Ampleri kergeim mudel Hawk kaalub vaid 14 kg, mis on kergem kui klassikaline linnaratas ning lausa 35% kergem kui keskmine elektriratas. Kõik uued mudelid näevad välja kui harilikud jalgrattad, sest kogu elektroonika ning akud on peidetud raami sisse.Tänu innoovaatilisele lähenemisele rattaehitusse on Ampler suutnud teha täielikult raamitorudesse integreeritud elektroonikaga jalgrattad tarbijatele kättesaadavamaks.

Kõikidel ratastel on ka Eesti startupi coModule tehtudnutilahendus, mis võimaldab läbi nutirakenduse jälgida sõiduulatust, muuta mootori parameetreid ning jagada sõite ka sotsiaalmeedias.

Esimene võimalus tooteid osta avaneb aprillis, mil ettevõte algatab Indiegogo ühisrahastuskampaania. Uute mudelitega on võimalik tutvuda aga juba sel nädalavahetusel Saku Suurhallis toimuval Tallinn Motor Show’l, kus Ampler on väljas messistendiga. Kõik huvilised saavad teha ratastega proovisõitu ning rääkida lähemalt ka ettevõtte taga seisva meeskonnaga.

Foto: Ampler

Ampler Bikes, endise nimega Ööbik Cycles, kogus eelmise aasta lõpus Fundwise’i platvormil 91 500 eurot, et rahastada tootearendust ja laienemist uutele turgudele. Nimemuutus oli kaasasutaja ning tootearenduse eest vastutava Hannes Laari sõnul keeruline, kuid vajalik samm selleks, et olla konkurentsivõimelisemad rahvusvahelisel turul. Uus nimi Ampler seob kokku brändi elektrilise innovatsiooniga seotud tausta ning annab edasi ka elektrienergia külluslikkust, mis aitab elektrijalgrattaga sõitjal kulgeda kiiremini ja kaugemale (ample – inglkülluslik). Ettevõtte taga onendine professionaalne motokrossisõitja Ardo Kaurit, tootearenduse eest vastutav Hannes Laar ning produktsioonispetsialist Rait Udumäe.

Avafoto: Ampleri preemiummudel Pennon. (Ampler)

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses