Uudis

Eesti firma monitoorib üle interneti turbavälju

Levikom tõi turule maailma esimese asjade interneti (IoT) põhise turbaväljade
monitooringulahenduse
Levikom tutvustas Tartus Balti Turbatootjate Foorumil maailma esimest asjade interneti (IoT) põhist turbaväljade monitooringu täislahendust.

Levikomi IoT-rakenduste platvormil NORA-X baseeruv sensorlahendus võimaldab turbatootjatel esmakordselt automatiseerida opereeritavate turbaväljade ja -aunade monitooringut sisemiste põlengute, tulekahjude ja muude keskkonnakahjude ennetamiseks ning kogutud turbamaterjali kvaliteedi hindamiseks.

Sensorvarrastest ning pilvepõhisest monitooringu rakendusest ja ühendusteenusest koosnevat täislahendust pakub Levikom ülemaailmselt.

Turbatootjate suurimaks probleemiks on olnud turbaväljade ja -aunade sisemiste põlengute tuvastamine. Auna sees toimuvad bioloogilised protsessid tekitavad kuumust, mis võivad edasi areneda sisemiseks põlenguks, mida ei pruugi väliselt tuvastada enne kui turbamaterjali hävimise tõttu aun kokku variseb. Lisaks suurele majanduskahjule kaotab turbatootja ka palju aega, kuna materjali kogumine auna võib võtta aega üle aasta.

Siiani on nii aunade sisemiste ülekuumenemiste, kui ka väliste tulekahjude tuvastamiseks, aga ka materjali kvaliteedi hindamiseks kasutatud ainult käsitsi mõõtmise vahendeid ja meetodeid.

Teenuse abil saab turbatootja NORA-X töölaua vahendusel pidevalt jälgida aunade sisemist temperatuuri, ümbritseva keskkonna CO, niiskuse ja temperatuuri taset, saada alarme näitajate nõuetele mittevastavuse kohta mobiilirakenduse, maili või SMSi teel ning näha kaardil sensorite, sh alarmiga sensori asukohta. Lahendust saab kasutada ka turbamaterjali kvaliteedi hindamiseks. Patareitoitel sensorite tööiga on vähemalt 5 aastat.

Märksõnad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.