DigiPRO

Eesti firma Skeleton investeerib Saksimaa tehasesse 25 miljonit eurot

Skeleton Technologies tegevjuht Oliver Ahlberg, kaasasutaja Taavi Madiberk ja president Toomas Hendrik Ilves tootmisliini avamisel Viimsis.Foto: Arno Mikkor
See on DigiPRO artikkel. Loe DigiPROst lähemalt siit.

Eesti superkondensaatorite tootja Skeleton Technologies investeerib 25 miljonit eurot Saksimaal asuvasse tehasesse.

Ühtlasi plaanib firma 2022. aastast kasvatada enda töötajaskonda 50 võrra 545 inimeseni, teatas Skeleton.

Saksimaa tehasesse tehtava investeeringuga laiendab firma teadus- ja arendustegevust ning skaleerib tootmist. Skeletoni grafeenipõhised kondensaatoreid vajavad eelkõige transpordivahendid, et vähendada süsinikdioksiidi ja lämmastikoksiidide heitmeid.

“Aastal 2017 avalikustasime enda esimese faasi Saksimaal – Großröhrsdorfi superkondensaatorite tootmisesse investeeriti 6,2 miljonit. Oleme edukalt sisenenud turule ning oleme aidanud säästa kütust ning vähendada busside, veoautode, raudteeveeremi ja tööstusmasinate heitmeid,” rääkis pressiteate vahendusel Skeletoni tegevjuht Taavi Madiberk.

Ettevõte tõi esile, et just nagu Saksa autotootjatele elektriautode maailmaturul, on ka Skeletoni jaoks superkondensaatorite valdkonnas suurim konkurent Tesla. Et turul juhtrollis püsida, tuleb Skeletoni teatel jõuliselt investeerida teadusesse-arendusesse ning tootmisvõimsuse suurendamisesse.

Niisiis otsustaski firma investeerida veel 25 miljonit eurot ning viia projekti lõpule 2019. aasta lõpuks. Seeläbi tõuseb koguinvesteering Saksimaale 31,2 miljoni euroni.

“Plaanitud pruunsöest loobumise ning juba alustatud aatomikütuse järk-järgulise turult viimise tõttu on Saksamaal praegu uue energiapoliitika ajastu. Selle tõttu on Saksimaa tarnekindluse küsimus päevakorras tähtsal kohal,” ütles Saksimaa majandusminister Martin Dulig ning avaldas head meelt, et Skeleton liidumaasse investeerib.

Skeleton Technologiesi omanikeringi kuuluvad läbi erinevate firmade Margus Linnamäe, Aivar Linnamäe, Oliver Ahlberg ja Taavi Madiberk.

DigiPRO on Eesti parima digiuudiste saidi täiendav teenus kasutajatele, kelle jaoks IT on ka töö.

Telli siit DigiPRO uudiskiri endale postkasti:

  • Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks
  • Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla

Loe DigiPRO kohta lähemalt siit

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.