Uudis

Eesti firma tahab teha maailma nutikaimat robotniidukit ja sai selleks ligi pool miljonit eurot

Kingdomi robotmuruniiduk piirdekaablit ei vaja.

Idufirma Kingdom kaasas Eesti ning välismaistelt investoritelt seed-round investeeringuna 450 000 eurot, et hakata tootma maailma intelligentseimat robotmuruniidukit. Investorite seas olid teiste seas ka kohalikud fondid Superangel ja United Angels.

Kui praegused robotmuruniidukid liiguvad niites ebakorrapärase trajektooriga ning nende tegutsemisraadiust piirab piirdekaabel, siis Kingdomi robotmuruniiduk piirdekaablit ei vaja, suutes masinnägemise abil tuvastada muru ääred ning lõikamisalad saab määrata aerofotosid kasutades.

Lisaks sarnaneb Kingdomi liikumistrajektoor inimese liikumismustrile – ta ei lähe ühest kohast mitu korda üle ja suundub vaid kohtadesse, kus veel ei ole käinud.

“Meie kõige olulisem eelis on see, et meie robot suudab võrreldes praeguste robotitega katta palju suuremaid muruplatse. See on nii tänu meie positsioneerimistehnoloogiale ning kaardistamissüsteemile, millest tulenevalt liiguvad robotid inimesesarnaselt ning on seetõttu efektiivsemad,” selgitas Kingdomi asutaja Joan Kangro.

“Vähemtähtis pole ka see, et meie robot on ohutu. Kui praegu turul olevad robotid ei näe enda ümber ja võivad kujutada ohtu lastele ja loomadele, siis meie oma keerab ringi või jääb seisma, kui inimesed või loomad liiguvad robotile liiga lähedal,” rääkis ta.

“Samuti ei suuda enamik praeguseid roboteid väga hästi niita näiteks takistuste ümbert ning muruplatsi äärtest, mis tähendab, et inimene peab hiljem trimmeri või muruniidukiga need kohad käsitsi üle niitma. Meie lõiketerad on paigutatud roboti äärtele, mis tagab niitmiskvaliteedi, mistõttu seda enam tegema ei pea,” lisas Kangro.

Globaalse robotmuruniidukite aastane turumaht on hinnanguliselt 22 miljardit eurot ja sarnaseid robotniidukuid, mis piirdekaablit ei vaja, on turul saada juba praegu.

Investeeringu toel kavatseb Kangro oma äri jõuliselt laiendama hakata ja meeskonda kasvatada. Lähiajal on plaanis värvata eelkõige navigatsiooni eksperte, kellel on kogemust robootika valdkonnas.

“See rahastus võimaldab meil alustada pilootprojektidega ning valmistuda suuremahuliseks tootmiseks. Oleme juba demonstreerinud oma toote eeliseid ja mul on väga hea meel, et meie investorid jagavad usku, et just meist võiks saada maailma juhtiv robotniidukite tootja,” avaldas Kangro.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses