Uudis

Eesti firma toob elektritõukeratastele maailma esimese targa lukustussüsteemi

Äike arendas välja uue lukusüsteemi elektritõukeratastele.Foto: Äike

2021. aastal lansseeritud ettevõte Äike toob elektritõukrataste turule maailma esimese nutika automaatse avamis- ning lukustussüsteemi nimega Smart-Lock. Sarnaseid funktsioone on juba nähtud auto- ning rattatööstuses, kuid elektritõukerataste valdkonnas on see ettevõtte sõnul esmakordne.

Enda isiklikule Äikese tõuksile piisab lihtsalt lähenemist – tõukerattasse peidetud IoT ehk asjade interneti moodul tunneb ära oma juhi telefoni ning avab end esimesel puudutusel, ilma et omanik peaks telefoni taskust välja võtma.

Äike & Kõu Mobility Groupi tegevjuhi ja asutaja Kristjan Maruste sõnul on Smart-Lock järejekordne näide sellest, kui suur eelis on olla kohalik ja vertikaalse integratsiooniga ettevõte. “Kuna me toodame oma elektroonikat, riistvara ja tarkvara ise, saame maailmatasemel innovatsioone ja uuendusi tuua turule vaid mõne nädalaga. Meie eesmärk on teha Äikese tõukeratastest kõige kasutajasõbralikumad e-sõidukid maailmas,” lisas ta.

Äikese tõukerattad on vertikaalselt integreeritud tooted, mis tähendabki seda, et ettevõtte toodab sõiduki riistvara, püsivara ja tarkvara ise.

Lukus oleva tõukeratta mootor ei tööta, rattad blokeeruvad ning liigutamisel aktiveerub vali alarm. Liigutamiskatsest saab omanik Äikese rakenduse kaudu teavituse.

Äikese insenerid saavad IoT ühenduse igal hetkel välja lülitada, muutes varguse mõttetuks ettevõtmiseks, kuna siis on võimatu liikumisvahendiga sõita. Lisaks on tõuksid alati GPSi teel leitavad.

Ettevõtte uusim mudel Äike T on maailma esimene ja ainuke kergsõiduk, mis on laetav USB C laadimisotsaga ning Äike on jätkuvalt maailmas ainuke elektritõukerattatootja, kes toodab oma sõidukeid väljaspool Hiinat. Hiina asemel toodavad nad oma seadmeid Tallinna kesklinnas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.