Uudis

Eesti firma värbas mõne kuuga 100 töötajat ja see on alles suure laienemise algus

Monese äpp telefonis.Foto: Postimees/Scanpix

Eesti idufirma Monese on viimase nelja-viie kuu jooksul palganud ligi 100 uut töötajat, peaaegu pooled neist alustasid tööd Tallinnas, kus asub Monese suurim kontor. Firma sõnul on see alles laienemise algus, käesoleva aasta jooksul plaanib ettevõte oma töötajate arvu enam kui kahekordistada, kasvades 500 töötajaga ettevõtteks.

Vaatamata suurele tööjõupuudusele, seda eriti infotehnoloogia valdkonnas, läks firma sõnul uute töötajate palkamine libedalt. Monese rahvusvahelise laienemise eest vastutava Lauri Haava sõnul tahavad inimesed Eestisse tööle tulla.

“Tänapäeva töötajat kõnetab võimalus tegeleda millegi tähendusrikkaga ja teha seda koos teiste talentidega, just seda Monese pakub. Moneses tegeletakse tavalise inimese pärisprobleemide lahendamisega, pakkudes võimaluse avada omale välisriigis maksekonto kõigest paari minutiga. Atraktiivne on ka võimalus luua uusi tehnoloogiaid, näha oma töövilju paari nädala jooksul rahvusvahelisel areenil realiseerumas. Sellist kogemust saavad pakkuda vähesed kiiresti kasvavad ettevõtted,“ rääkis Haav.

Hetkel töötab Moneses kokku 230 inimest. Uusi ametikohti luuakse nii arendus-, turundus- ja tootemeeskondades kui ka klienditeeninduses, finantsjuhtimise- ja regulatiivse järelevalve meeskondades.

Kasvulaines kolis Monese hiljuti oma Eesti, Saksa ja Londoni kontorid suurematele pindadele ning avas uue kontori Portugalis. 200 töölauaga suurim kontor asub Eestis Telliskivi Loomelinnakus. Aasta lõpuks on plaanis kõik kontorikohad Eestis täita ning seejärel laieneda veelgi.

Monese pakub mobiilseid IBAN-pangandusteenuseid Suurbritannias ja 20 Euroopa riigis ning rakendust ja klienditeenindust 12 keeles. Firma sai septembris 60 miljoni dollari suuruse investeeringu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.