Uudis

Eesti idufirma kaasas investoritelt 1,5 miljonit dollarit

Maailma suurfirmadele küberkaitse teemal koolitusi pakkuv Eesti idufirma RangeForce kaasas 1.5 miljonit dollarit USA ja Eesti rahastajatelt.

Juhtivinvestoriks on New Yorkis asuv Paladin Capital Group, Euroopa poolt osalesid Trind Ventures ja Contriber Ventures.

RangeForce kasutab investeeringut tootearendus ja -tarkvarameeskonna kasvatamiseks. Hetkel töötab firmas 12 inimest. Täienenud arendusmeeskond võimaldab ettevõttel suurendada simulatsioonide hulka ja pakkuda praktilist õpet ka kõige keerukamate rünnete kaitsmiseks.

Firma pakub mängupõhist küberturvalisuse treeningut arendajatele, devopsidele kui küberspetsialistidele. RangeForce’i asutasid 2015. aastal küberturbeeksperdid Taavi Must, Jaanus Kink ja Margus Ernits.

“Meie eesmärk on saada standardiks, et hinnata adekvaatselt küberkaitse valmisoleku kõige olulisemat elementi, inimoskuste taset,” ütles firma kaasasutaja Taavi Must.

2016. aasta veebruaris alustas RangeForce suure briti panga Barclays IT-spetsialistide koolitamisega. Tänaseks on firma klientidede seas muuhulgas Microsoft, Barclays, Santader ja Pipedrive.

Ettevõtte arendusmeeskond tegutseb Tallinnas, müügiosakonda kasvatatakse Ameerika Ühendriikides.

RangeForce arendab pilvepõhist simuleeritud rünnaku ja kaitse platvormi küberkaitse praktiliseks õppeks. Kübeturbespetsialistid, arendajad ja IT haldusmeeskonnad saavad ennast proovile panna küberlahingut simuleerivates mängudes.

Alustades lihtsamatest rünnakutest ning liikudes samm-sammult keerukamate kaitsetaktikate poole, saavad osalejad praktilise kogemuse süsteemide kaitsmiseks.

RangeForce’i hindamissüsteem võtab arvesse õppija reaalsed kaitse- ja ründeoskused, mis annab ettevõttele kindluse, et tema meeskond on praktiliselt ettevalmistatud küberohte ennetama ja kaitsma.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.