Uudis

Eesti idufirma kaasas mainekatelt investoritelt 11 miljonit eurot ja läheb Jaapanit vallutama

Emotsioonide mõõtmise tehisintellekti loonud Eesti idufirma Realeyes kaasas väga mainekatelt investoritelt 11 miljonit eurot, mida kasutatakse ettevõtte laienemiseks Aasia turule.

Kokku on 2007. aastal loodud ettevõte oma tegevusaja jooksul investoritelt kaasanud 28,1 miljonit eurot.

Investeerimisvoorus kogutud 11 miljonit eurot kasutatakse ettevõtte laienemiseks Jaapanisse, kus on maailma suuruselt kolmas reklaamiturg.

Eesmärgiks on arendada tehnoloogiat ka turundussektorist kaugemale ja laieneda uutesse valdkondadesse nagu targad linnad, vaimne heaolu ja robootika. Täna on enam kui pooled Realeyes 78 töötajast hõivatud teadus- ja arendustegevusega.

Uut investeerimisvooru juhtisid Draper Esprit ja Jaapani telekommunikatsiooni hiiu NTT DOCOMO riskikapitali grupp NTT DOCOMO Ventures. Samuti osalesid Jaapani suurim riskikapitalifond Global Brain ning lisaks varasemad investorid Karma Ventures ja The Entrepreneurs Fund.

Realeyesi põhitegevuseks on inimeste emotsioonide ja tähelepanutaseme mõõtmine veebikaamera abil, kasutades selleks uusimaid tehnoloogilisi lahendusi.

Realeyesi arendatud emotsioonide mõõtmise tehisintellekt võimaldab brändidel, reklaami- ja meediaagentuuridel kvantifitseerida ja optimeerida loovlahenduste efektiivsust ja meediapindade müügistrateegiat ning teha paremaid turundusotsuseid.

“Uute Jaapani investorite abil saame siseneda ühele maailma suurimale ja põnevaimale reklaamiturule, kuid Realeyesi jaoks on see alles teekonna algus,” ütles firma kaasasutaja ja tegevjuht Mihkel Jäätma. “Vaadates turundussektorist kaugemale, oleme näinud vaid väikest osa sellest, mida emotsioone mõõtev tehisintellekt suudab teha. 5G-võrkude ülemaailmne kasutuselevõtmine on üheks põhjuseks, miks tahame muuta seadmetega suhtlemise humaansemaks ja panna seadmed paremini mõistma kasutajate tegelikke soove ja vajadusi.”

NTT DOCOMO Ventures presidendi ja tegevjuhi Takayuki Inagawa sõnul annavad Realeyesi tehisintellektil põhinevad tooted turundajatele senisest palju rikkamat ja rohkem andmepõhist arusaama sellest, mida tarbijad turundajate loodud sisust arvavad.

“Realeyesi lahendus on maailmas väga kõrgelt hinnatud ja loodame Aasia turul kindlasti ka jätkuvalt kasvu näha,” lisas Inagawa.

Ühena esimeste seas investeeris Realeyes tegevusse Eesti investeerimisfirma Tera Ventures, mille portfelli kuuluvad ka Eesti edukaimad GrabCAD, Cleveron, Monese, Jobbatical, Scoro ja teised.

“Realeyes on järjekordne suurepärane edulugu Eesti idufirmade maastikult, mis tänu nutikale ideele ja asutajate pühendumusele võitis rahvusvaheliste tippinvestorite usalduse ning on oma tegevusega tänaseks saavutanud globaalse mõõtme,” rääkis Tera Ventures asutaja ja partner Andrus Oks.

Realeyesi asutasid 2007. aastal Mihkel Jäätma, Martin Salo ja Elnar Haiyev, kes tutvusid Oxfordi Ülikoolis õppides. Rahvusvaheliselt tegutseva ettevõtte kontorid asuvad New Yorgis, Bostonis, Londonis ja Budapestis.

Realeyesi klientide hulka kuuluvad muuseas maailmakuulsad brändid nagu Mars, Hershey’s, Coca-Cola ja AT&T, agentuurid nagu Ipsos, MarketCast ja Publicis ning meediaettevõtted nagu Turner and Teads.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.