DigiPRO

Eesti idufirma kaasas New Yorgi riskikapitaliettevõttelt 20 miljonit dollarit

Glia loob digitaalseid suhtlusmomente, mis lihtsustavad suhtlust.
See on DigiPRO artikkel. Loe DigiPROst lähemalt siit.

Digitaalset klienditeenindusplatvormi pakkuv ettevõte Glia (varem SaleMove) sai  20 miljonit dollarit lisarahastust, peamiselt riskikapitaliettevõttelt Insight Venture Partners, aga ka juba olemasolevatelt investoritelt.

Glia loob digitaalseid suhtlusmomente, mis lihtsustavad ja muudavad finantsasutuste ja klientide vahelist suhtlust, kasutades teksti, heli, videot, ühisbrausimist ja tehisintellekti.

Glia peakorter asub New Yorgis, aga sel on bürood ka Tartus ja Tallinnas.

Kokku on kaasatud 29 miljonit dollarit

Nii on Glia kokku kaasanud juba 29 miljonit dollarit, sest enne Insight Venture Partnersit olid sellesse investeerinud juba Tola Capital, Wildcat Capital Management, Grassy Creek ja Entrepreneurs Roundtable Accelerator. Investeeringuga kaasneb see, et Insight Venture Partnersi tegevdirektorist Lonne Jaffest saab Glia nõukogu liige.

“Oleme uhked, et saame koos Gliaga muuta ettevõtete kliendisuhtlust,“ ütles Lonne Jaffe. “Glia uuenduslik tehnoloogia on elegantne segu ühisbrausimisest (CoBrowsing), videovestlusest, häälsuhtlusest ja masinõppel toimivast juturobotite raamistikust, mis ühildub Amazon Lexi, Google Dialogflow, IBM Watsoni ja teistega.”

“Insight on kaua ja edukalt teinud koostööd maailma parimate SaaS-ettevõtetega,” ütles Glia kaasasutaja ja tegevjuht Dan Michaeli. “Sellise tugeva ja kogenud investori lisandumisel saame Glia turgu kiirelt suurendada.”

Glia tootearendus sai alguse Tartus 2012. aastal, kui ettevõtte CTO Carlos Paniagua oli lõpetamas Tartu ülikooli tarkvaratehnika eriala. Koos andekate tartlastega sai loodud toote esimene versioon.

Arendatakse Tallinnas, müüakse New Yorgis

Praeguseni arendatakse toodet Tartus ja Tallinnas ning lisaks toimuvad ka toote disain ja müük koostööna Eesti ja New Yorgi vahel. Saadud rahastusega kavatseb Glia laiendada tootearendust, müüki, turundust ja kliendilahendusi uute töötajate ja taristuga, et veelgi kiiremini muuta finantsasutuste kliendisuhtlust.

Eelmise aasta lõpus töötas disaini juht Rasmus Raal kolm kuud New Yorgi peakontoris, et luua toona SaleMove’ina tuntud ettevõttele uut brändi. Uus Glia bränd avalikustati selle aasta veebruaris.

“Ettevõtte algne visioon oli soodustada müüki, kuid olime sellest kaugele edasi arenenud,“ sõnas Rasmus. “SaleMove ei kirjeldanud enam hästi seda, mis väärtust me oma klientidele pakume. Me tahtsime luua brändi, mis oleks omapärane ja silmapaistev ning esindaks meie olemust ettevõttena.”

DigiPRO on Eesti parima digiuudiste saidi täiendav teenus kasutajatele, kelle jaoks IT on ka töö.

Telli siit DigiPRO uudiskiri endale postkasti:

  • Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks
  • Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla

Loe DigiPRO kohta lähemalt siit

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.