Uudis

Eesti idufirma MySpotit kaasas investoritelt üle 100 000 euro

MySpotit asutajad Timo Mitt, Hardi Kinnas ja Mikk Puurmann.Foto: Erlend Štaub

Eesti idufirma MySpotit, mis pakub ettevõtetele võimalust leida koosolekuruume kontorist väljas, sulges esimese investeeringuteringi, kaasates tootearenduseks ja uutele turgudele sisenemiseks tuntud ingelinvestoritelt ning tippjuhtidelt üle 100 000 euro. MySpotiti väärtus kasvas investeeringu tulemusena üle miljoni euro.

Esimeses investeeringuteringis osalesid teiste hulgas tuntud iduettevõtjad ja investorid Martin Villig, Robert Kitt, Mikko Silventola (Bolti esimene investor, Frontier), Taavi Tamkivi (Skype, Transferwise, Salv), Gert Jostov (Technopolis Ülemiste), Martin Otsa (East Capital Baltics) ja Asso Lankots (Leibur, Lantmännen Unibake).

Rahvusvahelise transpordiplatvormi Bolt kaasasutaja Martin Villigu sõnul sai investeerimisotsuse tegemisel määravaks MySpotiti asutajate pikaaegne kogemus ettevõtete ürituste korraldamisel ning selge eesmärk muuta ettevõtete koosolekute maailma jäädavalt.

“Kiiresti kasvava ettevõttena vajame Boltis tulemuslikke koosolekuid ja sellega kaasnevalt ka pidevalt erinevaid ruume – MySpotit teeb nende broneerimise väga lihtsaks. Lisaks on koosolekuruumide vahendusplatvorm hea lahendus neile ettevõtetele, kelle ruumid seisavad aegajalt tühjalt – need on võimalik lisatulu teenima panna täpselt samamoodi, nagu Boltis teenitakse lisatulu oma autot või Airbnb-s oma kinnisvara teiste kasutajatega jagades,” märkis Villig.

Kapiteli ja Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu liikme ning Swedbanki endine juhatuse esimees Robert Kitt lausus, et suurettevõtted kaotavad igal aastal tuhandeid eurosid ebaefektiivsetele koosolekutele.

“Hiljutine rahvusvaheline uuring näitas, et ettevõtted üle maailma kaotavad kasututele koosolekutele igal aastal ligikaudu 45 Eesti riigi aastaeelarvet – see on ligi 500 miljardit eurot.”

MySpotiti ühe asutaja Hardi Kinnase sõnul on ettevõttesse investeeringu teinud investorid selle poolest huvitavad, et lisaks start up maailmas ennast tõestanud nimedele panid ettevõtte arengule õla alla ka mitmed tuntud tippjuhid traditsioonilisest majandusest. “See on selge märk, et koosolekute sektorit on vaja raputada,” tõdes Kinnas.

Eestis edukalt kanda kinnitanud koosolekuruumide vahendusplatvorm jätkab investeeringu toel tootearendust ning laienemist uutele turgudele.

“Jaanuari keskel avame teenuse Riias ja juba 2020. a teises kvartalis siseneme Kopenhaageni turule. Lisaks koosolekuruumide vahendamisele teeme tootearendust uuel suunal, et pakkuda juhtidele tööriista koosolekute sisukamaks ja efektiivsemaks planeerimiseks,” selgitas MySpotiti üks asutajatest Hardi Kinnas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.