Uudis

Eesti idufirma sai 2 miljonit eurot, et tuua turule operaatorist sõltumatud eSIM-kaardid

1oT meeskond.

Eesti idufirma 1oT kaasas 2 miljonit eurot Mobi Solutions OÜlt, Märt Kroodolt ning Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni rahastamisprogrammist Horisont 2020, et tuua turule tarkadele seadmetele mõeldud ja operaatoritest sõltumatud eSIM-kaardid.

Nii Tallinnas kui ka Tartus baseeruv 1oT pakub asjade interneti ehk IoT seadmetele ülemaailmset võrguühendust.

“Näiteks targa jalgratta tootja, kes soovib ühendada oma rattad internetti ja müüa neid täna Ameerika Ühendriiki ja homme Jaapanisse, ei pea enam ülemaailmse võrguühenduse saamiseks majandama mitme operaatoriga, mis toob kaasa eri lepingud, SIM-kaardid ja tehnilised integratsioonid, vaid saab 1oT kaudu teenuse kätte ühest kohast, kasutades ühte 1oT SIM-kaarti. 1oT on sõlminud paljude operaatoritega üle maailma ise lepingud ning koondanud nende teenused ühele SIM-kaardile ja haldusplatvormile,” sõnas 1oT tegevjuht ja asutaja Märt Kroodo.

Viimane kujutab endast iseteeninduslikku SIM-kaartide haldustarkvara, mis võimaldab seadmete tootjatel SIM-kaarte reaalajas ise kontrollida, näha täpset informatsiooni iga võrgusessiooni kohta, kuvada asukohta ning rakendada erinevaid mahulimiite ja teavitussõnumeid ajakohase ülevaate saamiseks. Selle kaudu väldivad nad ka üllatusarveid.

Hetkel leiab 1oT pakutava SIM-kaardiga varustatud tarku seadmeid kõikidelt mandritelt ja kasutajate hulk aina kasvab. Ka praegu 1oT poolt pakutavatel SIM-kaartidel on võimalik operaatoreid vahetada olenevalt asukohast ja signaalitugevusest, kuid see on piiratud esialgselt SIM kaardile laetud operaatorite teenustega.

eSIM-kaardi näol on tegemist aga tehnoloogiaga, mis võimaldab ka tagantjärgi eri operaatorite teenuseid juurde lisada ja vahetada, ilma et peaks SIM-kaarti puutumagi. Endine Nortali süsteemiarhitekt, praegune 1oT tehnoloogiajuht Juhan Aasaru selgitas, et kui näiteks Ameerika Ühendriikidest soetatud Tesla müüakse järelturul Eestisse, siis eSIM-kaardi olemasolul oleks võimalik valida uues asukohariigis kohalik operaatorteenus ilma SIM-kaarti välja vahetamata.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.