Eesti idufirma tahab sinust tehisintellekti teha, kui realistlik see on? Küsisime eksperdilt

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Pilt on illustratiivne, päriselt Sidekik selline välja ei näe.

Eesti idufirma tahab sinust endast tehisintellekti teha, et see aitaks sul igapäevaotsuseid ellu viia.

“Miks ma kogu aeg väsinud olen?” Sest sa oled viimasel ajal liiga palju suhkrutooteid söönud.

“Kuidas sinu arvates mul mu tüdruksõbraga läheb?” Te ei ole kaks päeva Messengeris suhelnud. Kas ma tellin äkki lilled ära?

Sellistele ja paljudele teistele küsimustele oskab vastata Sidekiki arendatav süsteem, mis paljude andmeallikate abil loob sinu iseloomule sarnaneva tehisintellekti, mis igapäevaotsuseid aitab ellu viia ja läbi vaadata.

Sa ei pea siis ise otsustama

Süsteemi loojate sõnul teeb inimene keskmiselt 35 000 otsust päevas ja aja kokkuhoiu mõttes antakse osade otsuste tegemine tehisintellekti kanda.

Täna pole veel süsteem kasutuseks valmis, kuid kodulehelt võib leida võimaluse end esmaste kasutajate sekka registreerida, et endale ühe esimesena isiklik tehisintellekt saada.

Loomulikult nõuab säärane süsteem, mis teab, mida sa sööd, mitu hingetõmmet sa tunnis teed või kellega sa suhtled ligipääsu sinu andmetele.

Ja nagu näha, võib paljalt selle põhjal, et kaks päeva pole Messengeris tüdruksõbraga suheldud, teha mingeid järeldusi.

Kas see on realistlik plaan?

Tehisintellekti ja masinõppe ekspert Silver Keskküla on nii laiade kasutusvõimalustega süsteemi eduka toimimise suhtes veidi kahtlev.

“Üldistusvõime osas, mis oleks vajalik reklaamitud võimekuse demonstreerimiseks, olen muidugi äärmiselt skeptiline, aga ei saa välistada, et pikemalt tuunitud spetsiifiliste kasutusvaldkondade osas võiks näha tulemusi, mis lühiajaliselt ja väga piiratud kontekstis intelligentse abi mulje võivad jätta,” ütleb ta kommentaaris Geeniusele.

“Ettevõtjate ja inseneride üle, kes uusi rakendusi välja töötavad, on mul muidugi hea meel ja kiidan tagant, aga üldiselt pean tendentsi tehisintellekti süsteemide võimekuse osas avalikust eksitada pigem odavaks turunduskatseks, mis kahjuks röövib tähelepanu sisulistelt olulistelt murrangutelt,” rääkis ta.

“Eks tõde jääb lugejate otsustada, kui nad tootel oma isiklike andmetega mängida peaksid laskma,” vihjab ka tema sellele, et tehisintellekt nõuaks töötamiseks suurt ligipääsu inimese paljudele olulistele ja isiklikele andmetele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.