Uudis

Eesti idufirma võitis Põhjamaade äriinglitelt veerand miljonit eurot

Auhinna sai Eesti idufirma Guava.Foto: Maido Parv

5. detsembril selgus Põhjamaade Äriinglite Programmiõpu sündmusel selle poolaasta parim varase faasi iduettevõte, kelleks pärjati Eestis asutatud Guava HR. Ligi 250 000 eurose investeeringu abil plaanib Guava HR alates jaanuarist kanda kinnitada ka Inglismaal ning panustada suuremalt lisajõududesse turunduses ja arenduses.

Guava HR ehitab modernset andmepõhist sisekommunikatsiooni ja töötajate hoidmise (employee engagement) lahendust, et viia innovatsioon jõukohase hinnaga ja lihtsasti juurutatavana ka IT- ja finantssektorist kaugemale.

“Meie abil saavad kõik ettevõtted oma töötajaid nende ametipostist, asukohast või töökeelest olenemata oma eesmärkide täitmisesse kaasata ja samal ajal nende eest hoolt kanda. Ettevõte saab hääle, mis ulatub iga töötajani ja töötaja muutub osaks oma ettevõttest,” selgitab Guava HR juht ja asutaja Taavi Toots.

Investeeringu panevad kokku Nordic Angel Programis osalevad ingelinvestorid ning investeeringule kandideeris ka sel korral üle 100 regionaalse iduettevõtte. Lisaks Guavale olid esikolmikus veel koosolekuruumide broneerimise süsteem MySpotIt (Eesti) ja automaatne suhtlustööriist Amio (Tšehhi).

EstBANi juhatuse esimehe ja NAPi juhtinvestori Ivo Remmelgu sõnul olid sõelale jäänud iduettevõtted üsna tasavägised ning otsuse tegemine oli keeruline, ent 40 rahvusvahelise investori ühist otsust mõjutas Guava HR valmisolek oma ettevõtet kasvatada ning soov panustada siinmail vähe tähelepanu saavale valdkonnale.

Kahe aasta jooksul koolitas EstBAN Eestis üle 100 investori, kellest paljude jaoks oli see esmane kokkupuude ingelinvesteeringutega, luues rahvusvahelise investorite võrgustiku, mille abil edaspidi iduettevõtlusesse hõlpsamini ja üheskoos panustada. Kokku investeeriti Eestis NAPi kaudu ligi miljon eurot, neljas riigis kokku investeeriti 21 idufirmasse ligi 3,8 miljonit eurot.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.