Eesti idufirmast välja kasvanud Sixfold aitab suure partneriga Coca-Colal ja Nestle’il kaupa vedada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Tõnu Runnel

Eesti logistika-startupist Palleter välja kasvanud Sixfold alustab koostööd Euroopa suurima logistikavõrgustikuga Transporeoniga. Sellest käib iga päev läbi üle 50 000 veo ja seda kasutab 1500 tootjat ja kaubandusketti üle maailma, ka oma valdkonna suurimad nagu Nestle, Coca-Cola või Volkswagen.

Asendab telefoni ja faksi

Sixfold on turule toomas lahendust, mis teeb kaubaveod nähtavaks tarneahela kõigile osapooltele. Senimaani on nähtavus olnud kättesaadav vaid veofirmadele — ja neilgi kitsalt üksnes omaenda veokipargi piires. Kõik teised osapooled on planeerimiseks tuginenud pidevale info üleküsimisele.

“Juba aastaid on meil võimalik träkkida, et kuhu meie netipoest tellitud kaup parajasti jõudnud on. Tööstustel oma suurte ja kalliste kaubakoormate liikumise kohta sarnast automaatset jälgimise ja täpse saabumisaja ennustamise võimalust aga veel polnud. Kõik käis läbi telefoni ja faksi,” ütles Sixfoldi üks asutaja Märt Kelder.

Veokite asukohainfo automaatelt nähtav

Uudse lahenduse vastu on turul huvi aga suur — sellega saaks optimeerida kogu tarneahelat ning vähendada märgatavalt kulusid. Sixfold seob Transporeonis (ja edaspidi ka teistel platvormidel) kokku lepitud veod automaatselt veoki asukohainfoga ning teeb selle info kättesaadavaks nii tootjale kui tema kliendile. Nii saavad kõik osapooled ühe või teise laadungi hilinemisest varakult teada ja võivad plaane ennetavalt ringi teha.

Pilootprojekti käigus on esimesed tootjad ja veofirmad teenusele juba ligipääsu saanud. Järgnevatel kuudel arendatakse teenust oluliselt edasi ja laiendatakse pilootklientide ringi.

Sixfoldi kiiresti kasvav meeskond paikneb Eestis, Austrias ja Saksamaal, esimene arenduskontor avati veebruaris Tallinnas, teine avaneb aprillis Tartus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.