Uudis

Eesti innovatsiooni loovatel ettevõtetel on nüüd võimalik Euroopa Komisjonist toetust saada

EAS aitab innovatsiooni loovatel ettevõtetel Euroopa Komisjonist toetust saada.Foto: Scanpix

Euroopa Komisjon plaanib investeerida järgmisel kahel aastal üle kahe miljardi euro, et toetada teaduspõhist kõrgetasemelist tehnoloogiat ning innovaatilisi ettevõtteid. Eesmärk on toetada innovatsiooni arendamist tasemeni, kus ettevõtted suudavad kaasata erainvesteeringuid. Avanenud on mitmed taotlusvoorud ning EAS ja Eesti Teadusagentuur saavad ettevõtteid taotlemisel nõustada.

“Mitmed Eesti kiiresti arenevad ettevõtted nagu näiteks Skeleton, Cybernetica ja Mobisolutions on oma arendustegevusteks Euroopast toetusraha saanud ning ka praegu on voorud taotlemiseks avatud,” ütles EASi ettevõtluse keskuse strateegia ja tootearenduse valdkonnajuht Inge Laas.

Väikse- ja keskmise suurusega ettevõtetele suunatud toetus jaguneb kaheks. Sügiseni on võimalik oma äriplaani korralikuks läbimõtlemiseks taotleda ettevalmistustoetust ning selle maht on kuni 50 000 eurot.

“Toetust võib kasutada näiteks turu-uuringu läbiviimiseks ning intellektuaalomandi või teostatavuse analüüsiks,” rääkis Laas.

Põhitoetus ulatub kuni 2,5 miljoni euroni ning Euroopa Komisjon valmistab ette ka rahastamise edasiarendust ehk spetsiaalset riskikapitalifondi, mille tulemusel võib maksimaalse toetuse maht innovatiivsete tehnoloogiate arendamisel kasvada kuni 15 miljoni euroni.

Laasi sõnul on põhitoetus mõeldud tootearenduseks, prototüüpide loomiseks ja katsetamiseks, et oma maailmamuutev toode turule tuua.

“EASi roll on sellistele innovaatilistele ettevõtetele nõustamist pakkuda, seega kutsun huvitatud ettevõtjaid meiega ühendust võtma,” selgitas Laas.

Euroopa Innovatsiooninõukogu on osa laiemast ökosüsteemist, mille loomisega EL tegeleb ning mille eesmärk on viia Euroopa strateegiliste tehnoloogiate ja innovatsiooni esirinda.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.