Eesti interneti sihtasutuse veebileht võib tõrkeid anda

Internet.ee tõrge.

Eesti interneti sihtasutuse (EIS) kodulehekülg internet.ee, kust saab infot nii sihtasutuse kui ka näiteks kõigi Eestis registreeritud domeenide kohta, võib Google Chrome brauseris anda turvahoiatusi.

Kui külastada internet.ee lehekülge, hoitab Chrome, et leheküljel on vigane või aegunud turvasertifikaat, mistõttu pole lehekülje külastamine turvaline.

EIS: uued sertifikaadid on tulekul

“Google viskas välja oma usaldatud CA-de (sertimiskeskuste – toim) nimekirjast StartComi, kelle poolt välja antud sertifikaati me oma veebilehtedel kasutame,” selgitas EISi esindaja Maarja Kirtsi. “Mozilla uuendustega juhtub tõenäoliselt sama. Sertifikaadid, mis olid tehtud enne 21. oktoobrit 2016, pidid puutumata jääma, töötasid Chrome versioon 56-ga, kuid visati ikkagi välja,” lisas ta.

Tema sõnul on EIS tellinud uued sertifikaadid SK ID Solutions AS-ilt ja ilmselt peaks need valmima selle nädala keskel.

Puudutab paljusid veebilehti

Kirtsi lisas, et tegu pole EISi sertifikaadi eripäraga, vaid see võib puudutada hulgaliselt rohkemaid veebe.

Google teatas nimelt eelmise aasta oktoobri lõpus, et nende hinnangul ei ole kahe sertimiskeskuse töö enam piisavalt usaldusväärne. Esimene neist on Hiinas Shenzhenis paiknev WoSign. Google’i andmetel on nimelt WoSign omavoliliselt veebisaitidele välja andnud sertifikaate, mille tulemusel on need saanud mööda hiilida veebibrauseritesse ehitatud turvasätetest. Teine ongi Iisraelis asuv StartCom, mille WoSign läbi varifirmade ära ostis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.