Uudis

Eesti IT-ettevõte arendas Afganistani riigiasutustele uue veebiplatvormi

Trinidad Wisemani äriarendusjuht Marko Nemberg.

Eesti IT-arenduse ettevõte Trinidad Wiseman tarnis Afganistani riigivalitsusele sisuhalduse platvormi (CMS) ja kujunduse, mida kasutab enam kui 180 riigiasutust. Sisuhalduse platvorm on arendatud Drupal 8 peale ning on kasutatav inglise, dari ja pashto keeles.

Tänase seisuga on süsteem tarnitud ning esimesed veebilehed üleval. Projekti eesmärk oli luua uus platvorm, mis sobib nii suurtele ministeeriumitele, koolidele kui ka väiksematele riigiasutustele, kus töötavad väga erineva IT-oskustasemega inimesed. Uuel platvormil on info haldamine ja uuendamine muudetud oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks.

Projekti tellis Afganistani IT ja Kommunikatsiooniministeerium MCIT. Lisaks Trinidad Wisemanile osales projektis ka kohalik Afganistani arenduspartner Cyberaan Ltd.
Trinidad Wisemani projektijuhi Peeter Ossipi sõnul saab omaette loo kirjutada selliste välisprojektide juhtimisega seotud väljakutsetest.

“Meil oli esialgu päris keeruline, kuna Afganistanis ei panda suurt rõhku IT projektide analüüsile ja projekti algfaasis oli palju teadmatust. Ka kultuurilised erinevused mängisid kohati rolli. Näiteks on neil nädalavahetuseks neljapäev-reede ja tööpäevadest kattus ainult 3 päeva nädalas. Kuna me loome tarkvara lähtudes kasutajatest, siis oli meie partneriks kohalik arendusettevõte Cyberaan Ltd, kelle spetsialistid tegid kohapeal intervjuusid ning kandsid hoolt tõlketööde ja otsesuhtluse eest,” rääkis Ossip.

Ettevõtte äriarendusjuhi Marko Nembergi sõnul ei ole Lähis-Ida ja Lõuna-Aasia neile tegelikult uued piirkonnad.

“Oleme seal ka varem toimetanud, kuid antud projekt on suurim, mida me ette oleme võtnud. Eesti IT-ettevõtteid nähakse seal endiselt innovatiivse koostööpartneritena ja seda oli selgelt ka antud projekti puhul tunda,” mainis Nemberg.

Afganistani IT ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindaja Ehsanullah Ahmadzai sõnul vastas erinevate osapoolte koostöö ja lõpptulemus igati ootustele. “Meie meeskond jäi Trinidad Wisemani ja Cyberaani tööga väga rahule ja loodame, et uus süsteem võetakse kasutusele kõikidel meie valitsuse veebilehtedel,” ütles Ahmadzai.

Trinidad Wiseman on kasutajakogemuse (UX) disaini, äri- ja süsteemianalüüsi ning tarkvaraarenduse ettevõte ja spetsialiseerunud keerukamate teenuste ja infosüsteemide projekteerimisele ja arendusele. Tänavuses Äripäeva IT-topis oli ettevõte 19. kohal.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.