Uudis

Eesti ja USA teevad kokkuleppe, millega pannakse paika 5G-tehnoloogia ühised eesmärgid

Välisminister Urmas Reinsalu ja USA välisminister Mike Pompeo.Foto: Scanpix

Välisminister Urmas Reinsalu ja Ameerika Ühendriikide välisminister Mike Pompeo esinesid eile ühisavaldusega, milles kinnitasid kahe riigi koostöö süvenemist.

Ameerika Ühendriikides visiidil viibiv Reinsalu kohtus teisipäeval Washingtonis USA välisministri Mike Pompeoga, ministrid arutasid päevakajalisi rahvusvahelisi suhteid ja kahepoolset koostööd puudutavaid teemasid, edastas välisministeerium. Ministrid leppisid kokku Eesti ja Ameerika Ühendriikide koostöö süvendamises Atlandi-ülese ja regionaalse julgeoleku küsimustes, ühtlasi küberkaitse, Kolme mere algatuse ning usuvabaduse kaitse asjus ning kinnitasid räägitut ühisavaldusega.

Reinsalu lisas, et suhete süvendamine on pidev ning lõppematu protsess, mida näitab ka ühisavaldus, milles kaks riiki soovivad süvendada koostööd mitmes konkreetses valdkonnas.

Kahepoolselt heaks kiidetud ühisavalduses rõhutavad Eesti ja Ameerika Ühendriigid vastastikkust pühendumust NATO kollektiivkaitsele ning vajadust Alliansi edasise tugevdamise järele.

Ministrite ühisavalduse kohaselt kirjutavad Eesti ja Ameerika Ühendriigid peatselt alla kokkuleppele, milles fikseeritakse ühised eesmärgid 5G-tehnoloogia küsimustes.

“Ameerika Ühendriigid ja Eesti ootavad 5G turvalisuse teemalise USA-Eesti ühisavalduse allkirjastamist Eesti peaministri visiidi ajal Washingtoni 30.–31. oktoobril, mis on oluline samm selles suunas, et kujundada välja ühine lähenemine võrguturve küsimuses ning saavutada elujõuline 5G ökosüsteem, mis põhineb vabal ja ausal konkurentsil, läbipaistvusel ja õigusriigil,” andis teada Eesti välisministeerium.

Kolmapäeval kohtub Reinsalu USA riikliku julgeolekunõuniku Robert O’Brieniga, kellega on plaanis kõnelda küber- ja julgeolekukoostööst.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.